Золочів, що подивитись та куди піти у цьому місті туристам? Королівська резиденція та китайський палац, арсенал або будинок убогих, оборонні церкви, та старовинний цвинтар – якось закруто звучить, як на провінційне містечко.
Золочів, що подивитись – відео
Що подивитись у Золочеві?
Рекомендую почати досліджувати Золочів з його замку, адже це найцікавіше, що є у місті.
- Золочівський замок та китайський палац;
- Золочівський двір або Золочівський арсенал;
- Декілька церков та костелів;
- Будівля магістрату;
- Камені тамплієрів;
- Старовинний цвинтар.
Найбільшим туристичним магнітом Золочева, як не дивно, є Золочівський замок. Загалом Золочів – це маленьке провінційне містечко з населення 25 тис., що знаходиться у 64 км. від Львова. Місту майже 600 років, добре це помітно саме у його центрі, де вузенькі вулички та старовинні будинки.
Звідки походить назва міста Золочів?
Існує декілька версій походження назви міста Золочів. Перша версія романтична – назва походить від золотих ланів пшениці, що росла навколо містечка. Друга версія більш прагматична та схоже на правду. Місто мало вигідне стратегічне положення, адже знаходилось на торгівельному шляху, а тому тут водилось в достатку золото. Є ще третя версія, але вона мені не подобається. Назва виникла від поєднання двох слів « зло » і « чути » Злочів -Золочів, причиною цьому були часті набіги турків і татарів.


Золочів, що подивитись та куди піти у першу чергу
В першу чергу це Золочівський замок та китайський палац, що немає аналогів в Україні. А якщо вистачить часу то і центр міста подивіться. Золочів входить у так звану “Золоту підкову Львівщини”, а тому туристи – це часте явище для містечка. “Золота підкова” – це ще й назва екскурсії, що проходить по декільком найвідомішим замкам Львівщини.
Золочівський замок
Власне для оборони міста від загарбників і був побудований замок. В першу чергу Золочівський замок використовувався для захисту та оборони, захищаючи від нападів татар і турків. Збудований замок за голландською технологією, що являє собою чотирикутник, оточений високими валами та укріплений ззовні тесаними кам‘яними плитами. В різні часи його використовували як фортецю, королівську резиденцію, в’язницю та навіть навчальний заклад. Палац став першою спорудою на наших землях, оснащеною каналізацією, туалетами та камінним опаленням.
На території замку є ще Китайський палац та камені тамплієрів. Китайський палац — єдиний в Україні й один з трьох у Європі зразків «східної» архітектури. У палаці працює музей східних культур. Камені тамплієрів, їх ще називають каменями бажань, містять зашифровані послання минулого. На них зображено готичний хрест та маковий і терновий вінок. Досі ніхто не розгадав значення викарбованого у камені послання.
Станом на Червень 2021 року вхідний квиток у Золочівський замок та палац коштує 90 грн для дорослого.
Золочівський двір або Золочівський арсенал
Це найстаріша будівля Золочева, розташована в самісінькому центрі міста. Кам’яний двоповерховий будинок зі стінами завтовшки два метри виконував оборонні функції. Пізніше його передали парафіяльному костелу, і його парафіяни заснували тут притулок для знедолених і убогих. Саме тому Золочівський арсенал отримав ще одну назву – Будинок убогих.
Будівля магістрату
Відразу навпроти арсеналу знаходиться дім міської управи. Впізнати його легко по величезному куполу над центральним ризалітом та влаштованою терасою на ньому. Але терасою це назвати важко, якщо бути реалістом, скоріше це маленький балкончик. На нього мав би виходити градоначальник, аби оголошувати міщанам важливі новини у житті Золочева.
Окрім замку, арсеналу та будівлі магістрату Золочів має інші цінні пам’ятки. Це розкішно декорований костел, дві старовинні церкви, цвинтар з чотирма каплицями та цікава забудова центру. Але безумовно, найяскравішою пам’яткою міста є Вознесенський костел.
Читайте також: Дрогобич, що подивитись
Екскурсія у Золочів однаково цікава, як для дорослих так і для дітей. Звичайно, що найцікавіший пункт – це Золочівський замок і на нього потрібно виділити найбільше часу. Якщо ж часу у вас вдосталь, прогуляйтесь у центр містечка. Від замку йди сюди хвилин 10 пішки. Щоб відпочити зайдіть у одне з кафешок у центрі, трішки перекусіть та вперед до нових відкриттів. Місцеві ціни вас приємно здивують теж.