Мою мандрівну душу вже давно дістав карантин і закриті кордони. І моїх друзів теж. І вас, мабуть, теж 😉 А тому ми вирішили зробити хоч коротку вилазку у місто Жовква. Ну і те, що про Жовкву кажуть “ідеальне місто” теж вплинуло на наш вибір.
Жовква, що подивитись – відео
Чому варто відвідати Жовкву?
✅ практична сторона:
- 30 км від Львова;
- дорога, що не зійшла зі снігом 😂;
- поки ще світловий день не дуже довгий, вистачає часу подивитися місто;
✅ прекрасна сторона:
- місто будувалося як приватна резиденція магнатів Жолкевських і було підігнане під так звані ідеальні параметри;
- на невеликій території сконцентровано досить багато цікавих і гарних пам’яток;
- уява переносить нас у прекрасну епоху Відродження, а інтер’єри храмів не гірші за Італію – її колиску.
Тут зупинявся і напився як свиня (за легендою) Петро І, а ще жив король Ян ІІІ Собеський, обравши місто як свою літню резиденцію. Місто Жовква претендент до внесення до списку всесвітньої спадщини Юнеско.
Ідеальне місто Жовква, будувалось за тогочасними канонами та ідеальними умовами для усіх мешканців. Навіть вулиці ідуть під нахилом, щоб вода після дощу не затримувалась. Розвивалась Жовква за рахунок торгівлі, шлях зі Львова до Варшави проходив через це місто.
Що варто подивитися у Жовкві:
Загалом у Жовкві вистачає пам’яток архітектури та цікавих мість. Згадати хоча б замок, Ратушу та Площу Ринок. А ще що цікавого у Жовкві для туристів?


💒 Жовківський замок – фортеця власників міста магнатів Жолкевських, а згодом літня резиденція короля Яна ІІІ Собеського. Як кожне порядне місто, Жовква мусіла мати свою фортецю, бо де ж ще власникам зберігати свої мільйони. По класиці тогочасних норм будівництва замок був оточений ровом та вежами для оборони з бійницями. Біля замку був створений сад “Звіринець”, в якому розводили оленів, зубрів і сарн. Після війни у замку зробили квартири для звичайних людей, але віднедавна мешканців відселили, почали реставрувати замок і вже відновили тут кузню.
💒 Ратуша у Жовкві – в теплу пору року можна піднятися на оглядовий майданчик, а ще тут цікавий музей. По класиці – перша Ратуша у місті згоріла у пожежі, бо будували тоді з дерева. Кажуть, що Жовква нагадує людський організм, а звідки це найкраще побачити? Правильно – з вежі ратуші.
💒 костел св. Лаврентія – прекрасна пам’ятка епохи Відродження, яку ще називають малим Вавелем через кількість поховань знатних людей, зокрема і самих Жолкевських. Костел будувався 12 років і це був головний храм у місті. Полонені турки робили штучний насип для будівництва костелу.
💒 церква Серця Христового – ще одна перлина архітектури міста, яка вражає розписами художника Юліана Буцманюка і куполом-короною;
💒 площа Вічева – колишня площа Ринок, де, як і належить, невеликі гарні будиночки і частково збережені галереї-підсіння. Вважається, що розміри площі відповідають розмірам замку, що за ренесансним каноном повинно символізувати гармонію між владою і народом.
💒 Синагога – хоч і в стані руїни, але вражає своїм розміром і розмахом, а ще можна попросити і працівники замку відкриють вам її для огляду всередині. Кажуть, що Синагога має особливу енергетику – якось жінка залишила тут букет троянд без води, а за декілька тижнів, коли прийшла сюди знову, то вони далі були як свіжо зрізані.
💒 2 унікальні дерев’яні церкви – храм Різдва Пресвятої Богородиці та церква Пресвятої Трійці – остання є претендентом на внесення до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО;
Читайте також: Що подивитись у Львові
💒 комплекс колишнього монастиря Домініканців, який зовні трохи відновлений, а от всередину я не потрапила.
Всі ці об’єкти практично поруч – трошки далі від центру знаходиться синагога та дерев’яні храми. Загубитися тут нереально 😊
А вже, коли находится і захочеться поїсти, то раджу ресторан “Fusion” на площі Вічевій. Кухня смачна, персонал привітний і ціни дуже помірні.