Перейти до вмісту

За збір зразків ґрунту з Місяця NASA заплатить1 долар

Цілий долар отримає приватна компанія з Колорадо від NASA за збір зразків ґрунту з Місяця. 

Одна з фірм, яка отримали контракт на збір місячного ґрунту для космічного агентства США – Lunar Outpost оцінила свою роботу в 1 долар. Інші ж компанії оцінили свою роботу значно дорожче – від 5 до 15 тисяч доларів. Загалом агентство NASA заплатить 25 001 доларів за ці роботи.

Гонорар не є мотивацією для Lunar Outpost. Очікується, що місія принесе багато наукових переваг, наприклад, практичний досвід у видобутку ресурсів з місячної поверхні.

Зразки Місячного ґрунту використають у програмі Artemis, яка створена для відправки людей на Місяць до 2024 року. Агенство також працює над створенням бізнес-модель для видобутку, продажу та використання позаземних ресурсів.

Гонорари компаніям будуть виплачувати у три етапи: 10% на момент підписання контракту, 10% при запуску космічного корабля і 80% після отримання зразків. 

«Так, свій 1 долар Lunar Outpost отримає трьома маленькими, але важливими частинами у розмірі 0,10 центів, 0,10 центів і 0,80 центів», —  повідомив генеральний директор Lunar Outpost Джастін Сайрус.