Перейти до вмісту

Які документи потрібні для поїздки за кордон?

Сьогодні поговоримо про необхідні документи для поїздки за кордон. Що обов’язково потрібно мати, які довідки або інші папери необхідні для виїзду за кордон. Досвідчені мандрівники далі можуть не читати, а от початківцям ця інформація буде корисною.

Основний документ, що дозволяє мандрувати іншими країнами – закордонний паспорт.

Величезною перевагою для українців стало введення біометричного паспорту. Це значно спростило поїздки, та, по великому рахунку, це єдиний документ, що точно та необхідно мати з собою. Адже відпала необхідність відкривати візу завчасно. Тепер ж достатньо мати такий документ, квитки на літак та страхівку і можна вирушати в подорож.

Хоча ще не зі всіма країнами діє безвізовий режим на основі біометричного паспорту. Станом на 2019 рік для українців доступні 130 країн світу, що не вимагають завчасного відкриття візи. Перебувати на території іншої країни можна до 90 днів. У кожної країни свої максимальні терміни, більше за цю цифру я ніде не зустрічав.

Виготовити закордонний біометричний паспорт можна звернувшись до територіального підрозділу міграційної служби або скориставшись послугами спеціалізованих компаній. Також доступні дві опції – звичайний термін виготовлення та пришвидшений. Це, правда, трішки впливає на ціну. Так вартість закордонного паспорту становить від 600 до 1500 грн.

По прильоту в аеропорт обраного міста митник може попросити вас показати підтвердження бронювання житла та зворотній квиток. А, отже, вам також потрібно мати роздруківку бронювання житла або ваучер на поселення та квитків та літак/поїзд чи автобус. Електронний варіант в телефоні або планшені теж підійде.

Страхівку прискіпливий митник зазвичай теж просить показати, яку теж можна показати на телефоні. Вартість страхівки залежить від вашого віку, типу відпочинку та тривалості мандрівки.

Подорожуючи з дітьми вам знадобиться закордонний паспорт і на дитину. Якщо в подорож вирушив один з батьків або бабуся чи дідусь – нотаріально завірений дозвіл на виїзд від батьків та свідоцтво про народження дитини теж обов’язково мати.

Плануєте взяти в подорож песика чи котика – не проблема. Але без міжнародного ветеринарного паспорта та наявності усіх прививок вашу тваринку з точністю у 99,9% не дозволять взяти. І та, доведеться здати улюбленця у багаж.

Нещодавно стався смішний випадок – кота вагою у 10 кг не дозволили взяти у літак. Такі правила діють у російській авіакомпанії “Аерофлот “, майте це на увазі.

Ну все, тепер ви точно знаєте, які документи потрібно мати для поїздки за кордон. Якщо ж вам цікаво дізнатись як дешево подорожувати – я розповідав про це у цій статті. І про корисні поради туристам, що вперше їдуть у подорож теж прочитайте.