Перейти до вмісту

Як правильно засмагати

Дуже важливо розуміти як правильно засмагати з користю для здоров’я. Літні сонячні ванни мають масу переваг: ультрафіолет підвищує рівень серотоніну, що покращує настрій, сприяє виробленню вітаміну D (укріплює здоров’я), покращує імунітет (до побачення, застуда!). До того ж, засмага – просто чудово. Але потрібно вміти правильно засмагати на сонці.

Щоб отримати від сонця лише плюси і звести до нуля мінуси, такі як ризик сонячних опіків, передчасного старіння або раку шкіри, потрібно правильно засмагати. Дотримуйтесь правил засмаги, щоб отримати рівномірну засмагу та не згоріти у перший день. І точно ніколи не пробуйте засмагнути за 1 день.

Як правильно засмагати:

Придбайте сонцезахисний крем. Це перше і ключове правило якісної та здорової засмаги. Лікарі не втомлюються повторювати: ультрафіолетове світло приносить більше шкоди, ніж користі, тому слід уникати довгого перебування на сонці. Для першого разу вистачить засмагати протягом 10-15 хвилин.

Щоб захисний крем спрацював, потрібно:

  • Наносити його правильно, як мінімум за 20 хвилин до виходу на сонце.
  • Наносити що 2 години або з періодичністю, зазначеною на упаковці.

Засмагайте поступово

Пігмент меланін, що надає вашій шкірі приємного шоколадного або бронзового відтінку – це інструмент організму, за допомогою якого ми захищаємось від згубної дії ультрафіолету. Поки в організмі мало меланіну, клітини беззахисні та легко мутують під дією УФ (старіння шкіри, рак шкіри, сонячні опіки). Щодня поступово збільшуйте час на сонці, але не давайте шкірі червоніти і старайтесь не забувати про сонцезахисний крем!

Не виходьте під сонце у середині дня

Схема проста: більше прямих сонячних променів потрапляє на шкіру – більшу дозу ультрафіолету ви отримуєте. Поки організм не виробив достатньої кількості необхідного пігменту бережіть його. Найбільше випромінювання потрапляє на Землю між 10:00 та 16:00 годинами. У цей час на сонці краще не показуватися, особливо без захисного крему. Також, у цей час збільшуються шанси згоріти та отримати сонячні опіки.

Читайте також: Франківськ, що подивитись

Зволожуйте шкіру після засмаги

Важливо також і правильно доглядати за шкірою – зволожуйте свою шкіру. Наш організм розуміє надлишок меланіну в клітинах, як сигнал про пошкодження шкіри і прагне якомога швидше скинути зіпсовану «шкірку». Щоб не втратити засмагу завчасно, старайтесь щодня і ретельно зволожуйте шкіру, уникайте скрабів та активного масажу губкою.