Перейти до вмісту

Як подорожувати безпечно

Ця стаття – це збірка порад з власного досвіду, як безпечно подорожувати. Також сюди увійшли і поради від інших туристів та мандрівників, що допоможе вам подорожувати безпечно.

Пам’ятайте, що ваша безпека у ваших руках.

Поради туристам – відео

як безпечно подорожувати

Збірка порад, що допоможе вам подорожувати безпечно.

В першу чергу вивчайте основні схеми шахрайства, ну або хоча б подивіться моє відео на цю тему. Де я розповідаю про типові способи обману туристів у різних країнах та містах. Обізнаний – значить озброєний, тому не треба нехтувати цим та робити з себе героя.

Якщо ви зупинились в хостелі чи готелі, уточніть у власника, в які райони краще не ходити, або як діяти у різних ситуаціях. До прикладу краще відмовитись від ідеї подивитись на фавели в Ріо-де-Жанейро самотужки або ж обмінювати гроші в сумнівних місцях чи у людей з рук.

Поділіться своїм маршрутом з друзям та родиною. Відправте детальний план подорожі з таймінгом людям, яким ви довіряєте та переконайтеся, що вони його отримали. Періодично пишіть їм, де ви знаходитесь. Якщо минуло вже кілька днів з дати запланованого повернення, а вас ще немає або ви довго не виходите на зв’язок вони повинні зателефонувати поліції або посольству, щоб вас почали шукати.

Думайте, як і що ви одягаєте. Не треба вдягатись як турист, так ви себе відразу видаєте. Також не треба вдягати занадно відкритий одяг у мусульманських країнах. Як мінімум це не етично, як максимум можете нарватись на неприємності. Зайдіть у Вікіпедію, подивитися загальні рекомендації по одягу в обраній країні, також розпитайте у місцевих, як виглядати, щоб не виділятися.

Фінансова безпека не менш важливий пункт у цьому списку. Повідомте ваш банк куди ви їдете і у яких країнах будете відпочивати, інакше ваші картки можуть заблокувати і ви залишитеся без грошей. Повідомте банк незадовго до від’їзду і тримайте його в курсі, якщо плани зміняться. Ну і не забувайте тримати гроші у різних місцях, не повідомляти нікому свій pin код або передавати офіціанту чи продавцю свою картку в руки.

Подорожуючи в екзотичні країни, подбайте про своє здоров’я. Зробіть усі необхідні щеплення за місяць до дати поїздки: це той час, який потрібний організму, щоб виробити імунітет після вакцинації. Спакуйте також аптечку та оформіть страхівку.

Читайте також як дешево подорожувати

Вивчайте місцеві закони і звичаї. Уважно вивчіть заборони, що діють в країні – так ви зможете вберегти себе не тільки від втрати грошей, а й від знайомства з поліцією. Якщо збираєтеся подорожувати на машині, обов’язково вивчіть місцеві правила дорожнього руху – це може врятувати вам життя.

У мене все.