Сьогодні розповім про те, як обманюють туристів у різних країнах. Зазвичай жертвами та легкою здобиччю для злодіїв у людних та туристичних місцях стають гості міста, що приїхали відпочити та активно усе розглядають. Адже дуже маленький шанс, що вони підуть у поліцію або будуть шукати кривдника. То ж як дурять та обманюють туристів у різних країнах Європи, типові способи обману, як себе захистити від них та не дати себе ошукати.
Як обманюють туристів – відео
Типові схеми обману туристів.
Очолюють цей список обмату туристів чистильники взуття в Стамбулі – у цьому місті до чистого взуття ставляться особливо прискіпливо, а тому ця професія популярна серед місцевих. Заробляють вони своєю працею, правда не завжди чесною. Суть обману полягає в наступному: попереду вас іде такий чистильник і чисто випадково одна з його щіток падає на землю. Він не помічаючи цього продовжує собі йти далі, а ви, як порядна людина, звертаєте його увагу на це.
На радощах турок починає вам дякувати, розповідає про себе, цікавиться звідки ви приїхали та пропонує почистити ваше взуття. У кожного другого виявляється дівчина з вашого міста або сам він там навчався. Як правило необізнаний турист погоджується на його пропозицію, про що потім сильно жалкує. Адже турок вимагатиме заплатити за його послуги декілька доларів вкінці. Ніхто ж не казав, що ця послуга буде безкоштовною.
Ще один спосіб обману процвітає у центрі Львова – привітні молоді хлопці або дівчата теж дуже активно цікавляться туристами, щось їм розповідають та пропонують зав’язати на руку брастелик у національних кольорах, а потім як і той турок в Стамбулі вимагають за це гроші. Аналогічний спосіб діє і в Парижі, там наші темні друзі пропонуються браслети дружби, правда потім агресивно реагують, якщо відмовишся платити.
В серці Мілану, біля собору Дуомо, усміхнені циганки дарують гілочки лаванди або розмарину та пропонують погадати усім бажаючим. Як правило в якості жертви обирають молодих дівчат щоб простіше було діяти. Якщо ж відмовитись від таких послуг, у свою сторону ви почуєте погрози з прокляттями.
Ще один спосіб виманювання грошей у туристів – прохання заповнити анкету, або підписатись під петицією. На власні очі бачив таких аферистів в Братиславі але не піддався на їх заклики. Як правило, щоб усе виглядало солідніше, вони діють цілими групами, мають брендовані футболки та ставлять цілі палатки. Вам розповідатимусь сумні історії про притулки для тварин та центри для наркоманів аби ви тільки поставили свій підпис. А потім неочікувано попросять заплатити круглу суму, про яку вони забули відразу сказати, але про що написали під вашим підписом.
Місцевий гід або провідник в Марокко. У цій країні процвітає зовсім інший спосіб обману та видурювання грошей. Вам нічого не будуть пропонувати підписати або зав’язати на руку, з вас попросять гроші за вихід з лабіринту. Бачачи як турист шукає адресу свого хостелу або ж вокзалу чи кафе добрий місцевий запропонує провести короткою дорогою. Хвилин 15 вас водитимуть двориками та провулками, поки ви остаточно не загубитесь в просторі, після чого друг-провідник зникне за черговим поворотом. І його місце займе інший, який і попросить грошики за вихід.
Читайте також: Wizz Air, як повернути гроші за скасований рейс
Не зовсім спосіб обману популярний у Венеції. Щоб хоч якось виправдати високу вартість оренди гондоли вам запропонують цілих 40 хвилин прокататись каналами міста. Правда беручи гондолу на прокат на 40 хвилин знайте, що добру половину цього часу ви будете чекати своєї черги, щоб банально проплисти у вузьких місцях каналів. І по факту хвилин 20 ви дійсно будете плавати.
Існують й інші способи обману, як ростові ляльки або фото на згадку. Про всі відразу не згадаєш, та й не всі вони такі цікаві.