Перейти до вмісту

Як економити у подорожі

Привіт мандрівники, якщо ви це читаєте – значить вас теж цікавить, як економити у подорожі. Ну що ж, ділюсь порадами з власного досвіду та тими, що знайшов на просторах інтернету на тему економії у подорожі. Не переживайте, вони пройшли фільтр адекватності та перевірку часом.

Як економити у подорожі.

  • Використовуйте різні типи транспорту
  • Подорожуйте з маленьким рюкзаком
  • Couchsurfing або хостели для ночівлі
  • Шукайте на місці free walking tour
  • Сухі сніданки на сніданок 🙂
  • Оплачуйте покупки картою, особливо якщо за це є кешбек
  • Спілкуйся з місцевими, щоб дізнатись, як економити на місті.

Транспорт у подорожі

Не обов’язково летіти першим класом, особливо якщо політ триватиме одну або дві години. Та й загалом, якщо ми говоримо не про лоукост перевізників, ціни на переліт достатньо високі. А тому, в якості альтернативи, розгляньте автобус або Блаблакар. Для дешевих переїздів Європою хорошою альтернативою авіа лоукостам буде автобусний перевізник Flixbus, ціни у нього починаються від 5 євро. Це вам не жовті Богдани та Еталони, тут і безкоштовний Wi-Fi в салоні, і туалети є, і розетки у кожному сидінні. Якщо ж говорити про поїздки Україною, у зручний для вас час, і так щоб їхати без зупинок – тоді це Блаблакар. Що точно буде комфортніше та швидше.

Багаж у подорожі

Тут все просто: менше речей – зручніше ходити. Менший рюзказ – дешевший квиток на літак. За додатковий багаж, або ж за більшу вагу потрібно доплачувати, що автоматично робить мандрівку дорожчою і випадає з концепції економних подорожей. У лоукост перевізників політика проста – хочеш більше – плати більше. І зазвичай доплата за додатковий багаж буде більшою за вартість квитка. А воно вам треба?

Проживання у подорожі

Найдешевшим варіантом проживання у будь-якій подорожі буде ліжко у хостелі. Звичайно, якщо вам хочеться приватності і не переживати за свої речі або ж не чути храп сусіда, тоді обирайте окрему кімнату. Така опція коштуватиме точно дешевше за аналогічний номер в готелі. А що, якщо я скажу вам, що можна жити взагалі безкоштовно, легально і законно? Couchsurfing – спільнота людей, що люблять подорожувати і економити теж. Основою couchsurfing філософії є допомога один одному. Величезна к-ть мандрівників зі всього світу готові безкоштовно пустити вас пожити до себе додому, а ви, в свою чергу, допоможете іншим таким ж чином, або проведете екскурсію по своєму місту. Одним словом – добро за добро.

Безкоштовні екскурсії

Fee walking tour – екскурсії, що не мають фіксованої плати. На свій розсуд ви можете залишити, або не залишити чайові екскурсоводу в кінці прогулянки. Зазвичай такі екскурсії відбувають у всіх великих європейських містах англійською, німецькою, іноді навіть іспанською мовою. В Україні я вже зустрічав fee walking tour, але для нас це ще в новинку. Впізнати їх дуже просто – по червоній або жовтій парасольці. Збірні групи зустрічаються в центрі міста в домовлений час, сама ж екскурсія триває 1-2 години. Відрізняє fee walking tour від інших екскурсоводів живість подачі та цікаві розповіді без величезної кількості історичних дат.

Читайте також: Куди поїхати зі Львова на один день

Харчування та інші витрати у подорожах

Решту пунктів я не буду розписувати детально, адже багато інформації тут немає, та й і з назв все зрозуміло. Беріть з собою сухі сніданки, що не займають багато місця, але зєкономлять вам 5-10 євро точно. А щоб не попадати на комісію у пунктах обміну валют, або ж на невигідний курс – оплачуйте покупки карточкою, особливо, якщо за це нараховується кешбек. Ну і звичайно запитуйте у місцевих, де краще поїсти, які акції та безкоштовні події відбуваються у місті зараз. Це теж позитивно скажеться на ваших витратах у подорожі.

Ще більше дієвих порад читайте у розділі поради на нашому сайті