Перейти до вмісту

ВІЙНА ЗА ЛЮБОВ – легенди Львова

А ви любите Львівські легенди? Розповім вам сьогодні ще одну Львівську легенду про Чорну княгиню під назвою “Війна за любов“.

Мова піде про Гальшку Острозьку — княгиню, яка походила з давньоукраїнського князівського роду Острозьких, меценатка культури, засновниця Острозької Академії.

1559 рік – після декількох місяців переховування у Домініканському монастирі княжни Гальшки Острозької про її місцезнаходження дізнається її нелюбий чоловік, воєвода Лукаш з Гурки. Кажуть, що їх повінчали заочно, за наказом короля і Гальшка навіть не підозрювала, що її віддали воєводі як дорогу здобич.

У Львові вона ховалася разом з мамою Беатою і сюди навідувався її справжній коханий – черкаський князь Симеон Слуцький. Переодягався жебраком і прокрадався повз сторожу. Наші домініканці обвінчали їх, визнавши перший шлюб фіктивним.

Так от, Лукаш дізнається про це і приводить під стіни Львова своє військо. Починається справжня війна і життя в місті зупиняється. Купці не можуть зайти до Львова, торгівля завмирає, а воєвода домовляється зі старостою міста і перекриває водогін.

В одній з останніх сутичок гине князь Симеон і Гальшка здається. Лукаш забирає її з собою і з цього часу її називають Чорною Княгинею. Гальшка одягається в чорне і так буде до кінця її життя.

Читайте також: Львів: один день з життя Львова

По смерті Лукаша княжна повертається у рідний Острог та засновує Острозьку Академію. Вдома її називають вже не Чорною Княгинею, а Ангелом Міста через її благодійність і добре серце. Кажуть, що якщо ви побачите в Острозі красиву маленьку пташку, то це душа княгині досі прилітає глянути як живе її місто.


Маріанна Гункевич

екскурсовод Львів

+380673538458, +380633087724

кодова фраза “нотатник мандрівника” дає знижку 10%