Перейти до вмісту

Відомі гості Львова

Якось я вже розповідала про перебування у Львові Франца Ксавера Моцарта, а також про візит Джакомо Казанови. Але крім них до нашого міста приїжджало ще чимало відомих осіб.

Ось наведу вам декілька прикладів серед іноземних гостей Львова:

👣 Оноре де Бальзак
Відомий французький письменник двічі зупинявся у готелі “Де Руссі” (тепер тут готель “Жорж”) під час своєї мандрівки до коханої Евеліни Ганської до Бердичева. Зі Львова Оноре надіслав листа до свого кредитора в Парижі зі словами: «Якби Ви знали, яке незрівнянне місто, цей Львів!» ❤️

👣 Ференц Ліст
Угорський композитор світової слави гостював у нас у 1847р. і дав 8 концертів, зокрема у Львівському музичному товаристві та театрі графа Скарбека.

👣 Моріс Равель
Ще один відомий на весь світ композитор, тільки цього разу французький, який також відвідував Львів – 16 березня 1932р. дав концерт у Львівській опері.

Ми і вам рекомендуємо відвідати Львів – екскурсія цетром Львова

👣 Жан Поль Сартр
Класик екзистенціалізму, французький письменник і філософ завітав до Львова у травні 1964р. разом з дружиною Симоною де Бовуар (відомою феміністкою). Подружжя приїхало на запрошення Миколи Бажана на святкування 150-ліття з дня народження Тараса Шевченка.

👣 Музаффед Еддін
Може він у цій компанії не такий відомий, але точно найбільш екзотичний ☺️ – це шах Ірану! І гостював він у Львові у 1905р. Зупинявся в готелі “Жорж” і так гарно пожив, що рахунок йому виставили на 48 тисяч крон. Це була вартість багатоквартирного будинку. Шах був трохи шокований і запропонував замість оплати орден 🤦, але власник готелю не погодився. Зійшлися на сумі у 44тис.

👣 Етель Ліліан Войнич
Англійська письменниця ірландського походження, авторка знаменитого “Овода гостювала у Львові у 1895р. Тоді ж познайомилася з Іваном Франком. До речі, Етель знала українську і перекладала твори Шевченка.

👣 Ріхард Штраус
Німецький композитор, який також приїжджав до Львова, щоб дати концерт. Це було у травні 1903р. і, як і більшість відомих гостей міста, Штраус зупинявся у готелі “Жорж”.

Як бачимо, Львів часто притягував знаменитих людей і цей список можна продовжувати, але то вже буде наступного разу 😘


Маріанна Гункевич

екскурсовод Львів

+380673538458, +380633087724

кодова фраза “нотатник мандрівника” дає знижку 10%