Перейти до вмісту

Україна і Євросоюз підписали угоду про відкрите небо “авіаційний безвіз”

Нарешті Україна і Євросоюз уклали угоду, що робить небо відкритим для перельотів “авіаційний безвіз“. Вперше про цю угоду почали говорити ще в 2013 році. Відтепер європейські авіакомпанії без будь-яких проблем зможуть здійснювати нові перельоти в будь-які українські міста, а українські – в будь-які європейські відповідно.

Авіаційний безвіз, або ж угода про “відкрите небо” України і ЄС

На практиці така угода сприятиме збільшенню авіаперельотів з та в Україну з інших міст Європейського союзу. Окрім цього, європейські авіакомпанії мають право виконувати рейси усередині України, а українські – між містами країн Євросоюзу. Також ця угода не обмежує кількість таких рейсів. Зі свого боку Україна зобов’язується дотримуватися європейських стандартів авіабезпеки.

В перспективі такий “авіаційний безвіз” допоможе пасажирам отримувати дешевші квитки на перельоти та більший вибір напрямків. Зараз угоду проходить етап ратифікації зі сторони України, Євросоюзу та всіх його членів. Проте у міністерстві інфраструктури заявляли, що угода вже діятиме до завершення усіх процедур з ратифікації.

Ще до офіційного підписання угоди європейські лоукостери оголосили про намір збільшити експансію в Україну й початок роботи ледь не в половині обласних центрів. Натомість наші відчизняні авіакомпанії вважають, що угода зашкодить Українським перевізникам.

Читайте також: Куди поїхати в Україні

До речі, ця угода стосується не лише пасажирських перевезень, а й вантажних і поштових.