Перейти до вмісту

Туристичний маршрут по центру Львова

Львів – одне з найгарніших міст в Україні, що притягує туристів зі всього світу. Місто, що пахне кавою, багате історією та архітектурою.

У Львів хочеться повертатись завжди, взимку місто пахне глінтвейном, а літом потопає у зелені старих дерев.

Що подивитись у Львові – відео

що подивитись у Львові

Що подивитись у Львові за день

Ми підготували цікавий маршрут центром Львова, що познайомить вас з цим старовинним містом.

А почнемо ми з вулиці Підвальної, де зустріне вас Іван Федорів – першодрукар на території України. Навколо нього розмістився блошиний ринок, зробіть тут зупинку та добре придивіться, що продають, можливо вам повезе знайти цінний скарб. А щоб цікавіше було роздивлятись – візьміть собі львівської кави у старенькому трамвайчику.

Вежа Корнякта теж знаходиться на вулиці Підвальній. Збудував її місцевий багатій, що заборгував місту крупну суму грошей. Вежа лише на 1 метр нижча за Львівську Ратушу.

Наступна зупинка по нашому маршруту Львовом – Домініканський Собор. Йти сюди 5 хвилин, тому не переживайте, не втомитесь. Бароковий храм ордену домініканців є однією з найкрасивіших та найвеличніших споруд древнього Львова. Кажуть, що існує навіть підземний хід зі собору до борделю, що нібито був навпроти нього. Але підтвердження цьому, як і власне борделю поки немає.

Відразу навпроти собору поверніть у вузеньку вулицю, яка виведе вас до Площі Ринок. Це серце міста Лева, де колись був базар, а тепер знаходяться кафе та ресторани. По чотирьох кутах площі встановлені діючі фонтани з Грецькими богами та лавочка закоханих.

В центрі площі, під номером 1 височіє міська Ратуша. Над бічним входом до якої на балконі любить сидіти котячий мер Львова. Підніміться на вежу Ратуші, щоб насолодитись панорамою історичної частини Львова, висота Ратуші 65 метрів. До речі, Львівську ратушу перебудовували чотири рази, а ще поруч з нею знаходився прангер або ж стовп ганьби.

Відпочивши та поївши морозива у тіні Львівських каштанів прогуляйтесь до пам’ятника королю Данилу Галицькому. Монумент, вагою в шістдесят тонн граніту та дев’ять – бронзи зображає засновника міста. Це улюблене місце Львів’ян для усіх зустрічей. Якщо вам пощастить, то ви ще й послухаєте вуличних музикантів, що полюбляють тут виступати.

Далі прямуйте проспектом Свободи (центральною вулицею Львова, одна з найкрасивіших і найпрестижніших в місті) – це передостання зупинка на нашому маршруті. Загальна довжина проспекту Свободи становить близько 350 метрів. Тут же, на алеї, збираються любителі шахів і доміно. Біля гранітних парапетів біля підніжжя пам’ятника Т. Шевченкові підлітки люблять кататися на роликах, а закохані призначають побачення.

Ну і на фінал залишився Оперний Театр Львова. Театр названий на честь відомої української оперної співачки Соломії Крушельницької. Збудований у 1900 році у неоренесансному та необароковому стилях. Не відмовляйте собі у задоволенні відвідати театр зсередини, бо виглядає він помпезно та оздоблений золотом.

Що ж, для початку, щоб познайомитись з містом та побачити найцікавіші місця вистачить. Якщо хочете отримати більше цікавої інформації – рекомендую замовити місцевого екскурсовода.


Маріанна Гункевич

екскурсовод Львів

+380673538458, +380633087724

кодова фраза “нотатник мандрівника” дає знижку 10%