
Найдешевший варіант авіаперельоту Львів – Стамбул – Львів , який я зустрічав, пропонує авіаперевізник “Pegasus”. У нього, окрім привабливої ціни, діють спеціальні пропозиції для членів клубу “Pegasus Plus” (реєстрація в клубі безкоштовна). Раджу моніторити сайт компанії на предмет додаткових знижок для членів клубу. Реєстрація, що зайняла у мене 5 хв, дала мені можливість додатково зекономити приблизно 20$ на квитку. Квиток в дві сторони обійшовся у 77$. Приваблива ціна, правда?
Переліт Львів – Стамбул займає приблизно 2,5 години, погода в Стамбулі на той час була +15, а це початок Грудня. Бажання побачити нову країну та потяг до пригод дали своє, і я полетів.
Мінусом Pegasus(а) є те, що прилітає літак у старий аеропорт який знаходиться на азіатській частині міста. Тому, якщо ви забронювали хостел в районі “Султанахмет”, а саме там я бронював, що і Вам раджу, добиратись вам доведеться приблизно 2 години в одну сторону. Спочатку громадським автобусом №E11 до кінцевої, потім поромом через Босфор, а потім ще трамваєм. Якщо у вас легка сумка чи наплічник на трамваї можна зекономити (4 ліри), адже іти десь 15 хв. На той час за один $ давали 2,4 ліри.
Для свого проживання обрав найдешевший хостел Piya hotel/hostel, дякую за це сайту hostelbookers. Основними критеріями вибору було: місцезнаходження та наявність кухні. З місцем я вгадав, а от з кухнею були проблеми. Вона була, але користуватись нею заборонили. Правда чайник гарячої води, тарілки та чашки, при потребі, видавали. А ще ми жили удвох в шестимісному номері.
Від хостелу до Голубої Мечеті та Софії іти приблизно 10 хв., а до трамвайної зупинки 15 хв максимум.
Сніданок включено у вартість. Маленькі стаканчики на фото – це “çay bardağı”. Спеціальний стакан з якого турки п’ють чай. Скромний сніданок, добре, що ще хліб був :).

Рекомендую у перший день відвідати все те, що знаходиться в одному районі (Голуба мечеть (Мечеть Султанахмет), Свята Софія, Цистерна Базиліка. Десь вже з 12 ранку біля входу в Святу Софію буде черга на 30 хв. Вхід платний – 30 лір.


В Голубу Мечеть пускають безкоштовно, при вході потрібно роззутись, а жінкам покрити голову хусткою.
Вхід у Цистерну Базиліка теж платний, 20 лір. Черга є, але маленька. В середині грає приємна турецька музика, люди повільно гуляють між колонами по спеціальних місточках. На дні плавають величезні риби.

На другий день рекомендую залишити Гранд Базар, Єгипетський базар (Ринок спецій) та Топкапи (головний палац Османської імперії).


Любителям шопінгу потрібно виділити окремий день для покупок, адже Гранд Базар не просто так називається. Це величезний комплекс і часу він забирає багато. А ще приставучі продавці, які постійно п’ють чай.
Не раджу на базарі купувати сувеніри, вони там чомусь дорожчі ніж на Істікляль. Не раджу купувати солодощі, які турки продають по 6 коробок в наборі. В коробці їх дуже мало і якість посередня.
У третій день спустіться до пристані, далі ідіть пішки через міст на азіатську частину міста до вежі Галата. Прогуляйтесь по вулиці Істікляль (Istiklal caddesi).



І обов’язково пробуйте турецьку кухню. Спробуйте айран та смажені каштани. Скуштуйте справжній кебаб та каву по-турецьки.


Для любителів солодкого тут рай.

У турків культ чистого взуття. Уточніть спочатку ціну, бо потім можуть заломити космічну суму. З 18 лір ми збили до 2.

А ще в Стамбулі дуже багато котів і всі вони відгодовані та привітні.



Р.S. Трішки негативних відгуків про “Pegasus”. Так сталось, що наш рейс зі Стамбулу до Львова двічі відміняли та переносили. Замість понеділка літак прилетів до Львова в середу. “Pegasus” стверджував, що затримку спричинила погану погоду у Львові (туман). Але у Львові, чомусь, літаки інших авіакомпаній спокійно вилітали та приземлялись у ці дні. Авіакомпанія “Pegasus” відмовила нам у безкоштовному готелі або харчуванні у ці дні. Тому, я рекомендую вам мати запасні гроші на такі випадки. До речі, інші лоукостери, зокрема Wizz Air, в таких випадках забезпечують своїх пасажирів готелем і харчуванням безкоштовно.