Перейти до вмісту

Що привезти з подорожі, типові сувеніри.

Подорожуючи різними країнами та містами ми не тільки фотографуємо або знімаємо відео на згадку, але й часто купуємо невеличкі сувеніри для себе або на подарунки друзям та близьким.

Вибір пам’яток надзвичайно великий – від магнітів та статуеток до старовинних автентичних ваз або тарілок. Головне не розгубитись та обрати те, що дійсно цікаве саме вам або вашим рідним.

А що робити тим, хто багато подорожує та постійно привозить сувенір на згадку?

Рано чи пізно поличка з сувенірами переросте у дві, а потім у три або навіть почне займати цілу шафу. Чи готові ви усе це діло зберігати, протирати від пилу, а головне знаходити місце для нових подарованих або куплених вами сувенірів?

Я підготував список сувенірів, що не займають багато місця та дешево коштують.
Отже, до списку “що привезти з різних країн” я відношу наступне:

  • поштові листівки
  • туристичні значки
  • монети або паперові гроші
  • місцевий алкоголь та солодощі
  • карти, брошури або книжки

Поштові листівки на сувенір займають мало місця та коштують дешево. Я рекомендую не просто купувати відкритку, а відразу її підписувати та відсилати друзям або собі. Повірте мені, вам буде дуже приємно отримати листівку за декілька тижнів по поверненню додому. Хоча є маленький шанс, що листівки загубиться та не дійде. У мене був випадок, коли я чекав 6 місяців листівку з Данії, але таки отримав її.

Туристичні значки ще один вид сувенірів, що не коштує дорого та займає дуже мало місця. Ціни на значки починаються від 1 євро, як правило вони зроблені з металу, розміром 1х1 сантиметр. Це може бути герб міста, або відома будівля. Свої значки я зберігаю у звичайній рамці для фотографій.

Монети або паперові гроші, як сувенір, взагалі не потребують додаткових витрат. Зазвичай після більшості подорожей у вас залишаються невикористані кошти. На монетах часто зустрічаються зображення відомих місць, герб міста чи країни або відомої особистості.
До прикладу, подорожуючи США у кожному штаті можна зустріти квотер (25 центів) із зображенням цього штату, також продаються спеціальні карти для таких монет.

Місцевий алкоголь та солодощі – це ще один хороший вид сувеніру та можливість спробувати місцеву кухню. Пляшка італійського вина або бельгійський шоколад у колі друзів ще раз навіють приємні спогади про мандрівку. Великою перевагою такого виду сувенірів є те, що порожню пляшку можна викинути і мати знову вільне місце.

Брошури, карти або книжки завершують список пам’яток з різних країн. Як правило брошуру або карту можна безкоштовно отримати у туристичному центрі. Ці речі допоможуть краще пізнати місто, дізнатись більше цікавих фактів та не витрачати час на пошуки. А якщо ваші друзі захочуть відвідати це місто, ви можете подарувати їм ці брошури або карти. Книжки коштують дорого, але це річ на довгі роки, ваші діти та внуки точно оцінять.

До цього списку я навмисно не включав магніти, статуетки, ложечки, дзвіночки та інші типові сувеніри. Вони хоч і маленькі та дешеві, але можуть займати багато місця.