Перейти до вмісту

Румунія що подивитись: Брашов, Бран, Пелеш, Поенарі та Ришнов

Нова подорож, а значить і нові враження. Цього разу на мене чекала поїздка в Румунію з її містичною Трансільванією. А що подивитись в Румунії цікавого за декілька днів? До речі, це була перша подорож автомобілем, я був в якості пасажира, в компанії ще трьох друзів. Забігаючи на перед скажу, що це була дуже класна подорож. Ми майже тиждень часу їздили країною та відвідали Брашов, Бран, Пелеш, Поенарі та Ришнов.

Румунія, що подивитись – відео

Румунія, що подивитись.

Що подивитись в Румунії

В Румунії є на що подивитись та куди поїхати, а хороші дороги та близькість до України тільки сприяють цьому. Для нашого першого знайомства з країною ми обрали декілька цікавих місць: 2 замки (Бран та Поенарі), 1 палац (Пелеш) та фортецю (Ришнов). Спланували поїздку на 3 повних дні, не враховуючи час на дорогу, сіли в машину і поїхали.

Вампіри – перше, що приходить на згадку при розмові про Румунію та Трансільванію. Граф Дракула Брема Стокера, найвідоміший вампір Румунії, розкрутив регіон, країну та замок Бран зокрема. Це був перший замок в нашому списку “що подивитись в Румунії”.

Щодня юрби туристів штурмують замок Бран, але, на жаль, до вампірів він немає ніякого відношення. Їх тут нема і не було. Як і не було Влада Цепеша, більше відомого, як Граф Дракула. Ми хоч і знали цей факт, але теж поїхали подивитись на замок.

Замок Бран побудований місцевими жителями власними силами та за власні кошти в кінці XIV століття, за це їх звільнили від сплати податків протягом декількох століть.
Замок Бран має 4 рівня, які з’єднуються сходами. Зали і коридори замку утворюють лабіринт.

Рекомендую приїхати зранку, місце популярне, черги величезні. Біля замку знаходиться туристичний ринок з сувенірами, ковбасами та сирами. А ще тут можна спробувати національну кухню.

Наступна зупинка – замок Поенарі. Високо на горі видніються мури замку, потрібно подолати 1500 сходинок, щоб дістатись входу. Дракула тут точно був, саджав людей на кіл, відрубував голови та приймав ванни з крові.

Справжній замок Дракули – замок Поенарі знаходиться в Трансільванії. А ще це один з найстаріших замків в Румунії.

Фортеця Поенірі збудована в 13-му столітті, а в 15-му столітті істотно перебудована і посилена Владом III.

Три години гірськими дорогами з чудовими краєвидами, серпантином з перепадом висот в одну сторону та ще три години у зворотній бік. І…. Він виявився зачиненим. Так, справжній замок Дракули Влада Цепеша виявився зачиненим на реконструкцію.

Добре, що поруч знаходиться ще одна цікава локація – гребля на озері Відрару з її чудовими краєвидами та оглядовими майданчиками. Їхати сюди, від замку Поенарі, хвилин 20.
Дамба вважається однією з найвищих в країні, її висота 166 метрів. Користується гребля популярністю у весільних фотографів та операторів, підтвердженням цьому були парочки, що разом з нами приїхали сюди. А ще недалеко від замку починається найвідоміша траса в Румунії та одна з найкращих в світі – Трансфагараш. Але вона теж була зачинена. Сюди пускають тільки 2 місяці на рік і тільки в світлий час доби.

А ще ми гуляли фортецею Ришнов, яку збудували тевтонці для захисту селян. Піднімались до неї трактором, що тягнув туристичний вагончик. Фортеця Ришном – це ціле місто, адже на своїй території вона містила не тільки казарми, а й будинки для селян, школи та різні майстерні. Вхід на територію фортеці платний.

Цитадель Ришнов (Cetatea Râşnov) завоювали лише один раз. Також фортецю з її околицями використовували у зйомках кіно. У 2002 році тут знімали декілька сцен американського фільму Холодна гора.

Стояли довго в черзі, а потім прогулювались палацом румунських королів Пелеш роздивляючись його розкішні кімнати.
Замок Пешел закладений 22 серпня 1873 року. Майже чотири сотні людей постійно працювали над його будівництвом. Пелеш став першим електрифікованим замком в світі.

Вартість будівництва оцінюється приблизно в 120 мільйонів доларів США.

Читайте також: Куди поїхати в Україні

Гуляли вечірніми вуличками міста Брашов та пробували румунську кухню. Місто входить в десятку найбільших міст Румунії. Брашов іноді порівнюють з австрійським Зальцбургом. Засновниками міста вважаються тевтонські лицарі.
Популярністю у туристів користується Чорна церква та готичний квартал. Страда-Сфорі – найвужча вулиця Брашова (ширина 110-135 см) та одна з найвужчих в Європі.

Якщо ви плануєте поїхати в Румунію, цікавитесь туристичними місцями та маршрутами Трансільванії або вагаєтесь чи їхати сюди – подивіться моє відео, я сподіваюсь воно допоможе швидше визначитись.

До речі, по дорозі до Румунії варто зупинитись в Чернівцях адже Чернівці – неофіційна столиця Європи.