Перейти до вмісту

Рік у деталях – підсумки року подорожей

Ніколи не пізно написати підсумки туристичного року. Де я встиг побувати, що побачив за цей час та чого нового навчився подорожуючи. Чисто теоретично якраз вчасно згадав, адже почав свій минулий рік подорожей у квітні і цілком логічно, що і завершився він у квітні наступного року, а тому у травні якраз час підводити підсумки.

А почався минулий рік цілком гарно, адже першою поїздкою і країною стала Бельгія. Бельгія – це не просто країна, Бельгія – це ціле королівствою. А тому розмах тут теж королівський. Це була дуже хороша подорож і 2 дні в Брюсселі та ще один день на Гент з Брюгге запам’ятались мені пивом та шоколадом, старовинними вуличками з розкішними будинками, каналами з човниками та атмосферою давнини.

Далі, на свій день народження, я побачив Чернівці за один день. Від чого теж отримав задоволення, бо і компанія і погода мене потішили. Місто Чернівці компактне, що робить його доступним для піших прогулянок. Візитівкою Чернівців є університет, що своїм виглядом нагадує Хогвард. А ще тут є цікава легенда про вулицю Панську, яку підмітали букетами троянд.

За логікою речей наступна подорож мала б бути знову довгою – таки так, далі була Румунія та містична Трансильванія. Майже тиждень ми з друзями катались країною та шукали вампірів. Ми гуляли замком Дракули, палатами Румунських королів та навіть потрапили до фортеці, що вміщала у себе ціле село. А ще це була перша в моєму житті подорож автомобілем

Трішки перепочивши від подорожей, заліз в інтернет просто подивитись куди є дешеві квитки. Знайшов халявні квитки на літак, купив квитки на літак, сів у літак і прилетів у Братиславу. На Братиславу я мав день та цілий список місць, що обов’язково треба побачити. Братиславу, як і Чернівці можна обійти за день, що я і зробив. У місті є своя фортеця, унікальний міст без опор та багато незвичних пам’ятників.

З Братислави поїхав у Брно теж на день. Гріх було б не поїхати коли квитки на автобус коштують 5 євро, а їхати менше двох годин. Тут як і у інших європейських містах туристів чекає класичний набір атракцій – головний собор, площа ринок, ратуша. З незвичного: підземне сховище кісток, астрономічний годинник у формі огірка та історія про міського дракона, опудало якого збереглось до нашого часу.

Логічна послідовність довгих та коротких подорожей відновилась на цьому епаті. І першою зупинкою довгої подорожі було місто Катовіце, яке я теж подивився за день. З цікавого для мене в Катовіце був шахтарський район Нікішовець, де можна знімати фільми-антиутопії та стадіон у формі літаючої тарілки.

Наступною зупинкою було місто Мілан, на яке я мав два дні. Світова столиця моди може потішити не тільки шопінгом. До слова його взагалі у мене не було. З цікавого в Мілані: головний собор з його дахом куди пускають туристів, торгова галерея – Вітторіо Еммануелє ІІ, що більше нагадує старовинний вокзал та замок Сфорца.

Маючи ще один вільний день я поїхав подивитись на озеро Комо. Взагалі це найкращий варіант одноденної поїздки з Мілану. Озеро Комо входить у трійку найбільших озер країни та в десятку у світі. Краєвиди тут просто захоплюючі, що притягує різних режисерів знімати на озері фільми. Тут знімали “Казино Рояль”, “12 друзів Оушена” та “Зоряні війни”. Не дивно, що усі багатії хочуть купити собі на озері маєток.

Ось таким видався мій туристичний 2019 рік. За цих 365 днів я відкрив для себе 2 нові країни, спробував як це подорожувати автомобілем з друзями. Відвідав понад 10 нових міст у різних країнах. Та почав озвучувати свої мандрівки та ділитись порадами в youtube.