Перейти до вмісту

Поради туристам, як подорожувати з позитивом

Іноді почати мандрувати буває нелегко, адже невідомість лякає починаючих туристів. Можна скільки завгодно мріяти про мандрівки, передивлятись сотні відео, статті чи просто красиві фото, але так і не наважитись зробити той перший крок.

Прості поради, що допоможуть туристам-новачкам подолати свої страхи, налаштуватися на позитив і нарешті вирушити у першу мандрівку.

А для того, щоб подорожувати з позитивом потрібно спочатку налаштуватись на це та почати сприймати невдачі або неприємні ситуації простіше та з усмішкою.

  • Щоб не розчаровуватись – не сприймайте професійні фото або відео, як догму. Зазвичай оператори та фотографи довго підбирають незвичний ракурс, щоб картинка виглядала красивішою. Порожні вулиці та пам’ятники фотографують та знімають рано вранці, годинка так 6, поки немає натовпу туристів. То ж просто знайте, що в дійсності побачене може і буде відрізнятись від того, що ви дивились перед поїздкою в інтернеті. Мілан якраз одне з міст, де туристів багато всюди, у чому я пересвідчився на власні очі.
  • Будьте відкриті, щоб пізнавати нові речі. В серці Копенгагену є окреме поселення – Христианія. Місто, де діють свої правила та закони. Проживають тут творчі люди, вигляд яких може здатись трішки епатажним, як і скульптури навколо.
  • Не нервуйтесь, якщо місцеві вас будуть “розводити”. Краще сприйміть це як життєвий досвід та урок. Популярний спосіб розводу діє у Стамбулі, де за вашу ж допомогу ви ще й заплатите гроші.
  • Не слухайте скептиків або бувалих туристів. На все треба мати свою думку та бачення. Звичайно, що деякі поради потрібно враховувати, особливо що стосуються доїзду, їжі, законів. А от куди їхати обирати тільки вам. Для когось цікавіше відвідати музеї, когось цікавить нічне життя. Хтось має на меті відвідати всі столиці, уникаючи маленьких міст, а хтось навпаки – прагне тиші і обирає природу. Керуючись тільки своїми думками та рішеннями я відвідав Братиславу. Місто, що не входить в “топи” туристичних довідників виявилось ні чим не гіршим за ці “топи”.
  • Не бійтесь запитувати місцевих. Навіть, якщо ви не знаєте мови, або соромитесь – це не привід мовчати, коли вам потрібна допомога або вас щось цікавить. У Брюсселі, як виявилось, дозволено розпивати пиво на вулиці, про що ми з подругою дізнались від продавця в магазині. Це дало нам можливість заощадити гроші та випити смачного пива значно дешевше ще й з виглядом на ратушу.
  • Час від часу робіть щось незвичне для себе. Так свого часу ми з друзями поїхали автомобілем в Румунію. І це була дуже класна поїздка, сповнена пригод, класних краєвидів та співів пісень студентських часів в машині.
  • Заводьте друзів в новому місці. Гуляючи Чернівцями, компанію мені склали два нових друга, що проживають у цьому місті, знають цікаві місця, історії та класні заклади де можна душевно посидіти.

7 простих порад, дотримуючись яких ви нарешті почнете подорожувати і, головне, отримувати від цього задоволення.