Що потрібно знати, на що звернути увагу та як підготуватись по першої поїздки за кордон? Поради туристам, що вперше їдуть відпочивати за кордон.
Перша поїздка завжди найяскравіша – це розширення власного світозору та, іноді, навіть вихід із зони комфорту.
Усе в житті буває вперше і подорожі тут не виключення.
Поради туристам, що вперше їдуть за кордон
Щоб отримати максимум задоволення від подорожі потрібно завчасно підготуватись, вивчити культурні особливості та відмінності країни, її закони, ну і звичаї народу теж бажано знати. Я склав добірку порад, що полегшать знайомство з новою країною.
Вивчіть хоча б декілька базових слів та фраз, країни, у яку ви їдете.
По-перше, це допоможе вам хоча б трішки орієнтуватись на місцевості та полегшить перебування в країні або місці.
А по-друге, до вас відразу буде краще ставлення у місцевих та ваші скромні зусилля точно будуть оцінені. Звертаючись до когось його мовою у вас більше шансів отримати допомогу або ж відповідь на ваше запитання.
Читайте та вивчайте культурні особливості країни.
Щоб уникнути розчарування або ж культурного шоку потрібно розуміти та знати місцеві особливості.
Наприклад, італійські чоловіки надзвичайно жестикулюють руками при розмові. А от серед жінок розмахувати руками не прийнято. В Японії не прийнято поступатись місцем у транспорті, це навіть може бути сприйнято, як образу. А в Німеччині дітям можна все. В разі чого відповідати будуть батьки. У східних країнах не вживаюсь свинину, а в Індії корова священна тварина.
Не наступайте на чужі граблі, на них вже наступили за вас.
Читайте поради бувалих туристів.
Щоб краще орієнтуватись на місці та ефективніше спланувати мандрівку передивіться декілька відео оглядів або ж прочитайте блоги мандрівників. Це допоможе краще спланувати ваш тур, знайти ще більше цікавого та обрати дійсно класні місця. А щоб не зіпсувати відпочинок різними казусами і несподіваними штрафами, важливо знати внутрішні правила і закони. Якщо вже зовсім нема часу або бажання щось шукати – користуйтесь туристичним навігатором на місці.
Не будуйте грандіозні плани на день.
Маршрут – потрібна річ, але давайте без фанатизму. Стараючись вкластись в один день, щоб оглянути усі туристичні місця, ми часто не помічаємо дрібниць. Але саме з дрібниць і складається повна картина про місто. Краще розплануйте відвідини цікавих локацій на делька днів рівними порціями та насолоджуйтесь відпочинком. В такому випадку у вас буде навіть більше вільного часу, а ноги менше втомляться. І обов’язково цікавтесь у які дні безкоштовний вхід у музеї та галереї.
Придбайте туристичну страхівку.
Щоб не зіпсувати собі відпочинок та мати змогу скористатись першою медичною допомогою користуйтесь страхівкою. І навіть не думайте нехтувати цим. Краще витратити 300-400 гривень на страхівку, аніж потім декілька тисяч євро з власного гаманця на лікування. У наш час придбати страховий поліс можна онлайн. До того ж митник має повне право не пустити вас без страхівки на територію країни.
Читайте також: Куди поїхати в Україні
Золоте правило кожного туриста на останок: не лінуйтеся перечитувати інформацію про країну чи місто вашого візиту, починаючи від транспорту і закінчуючи пам’ятками і графіками роботи цікавих вам туристичних об’єктів. Вивчайте яка буде погода і які речі брати з собою.