Перейти до вмісту

Поморянський замок та село Рай

Провівши першу половину дня у Бережанах, ми помандрували далі. На нас чекали ще 2 цікаві, на нашу думку місця (Поморянський замок та село Рай). І першою зупинкою у цьому списку було село Рай.

Поморянський замок – відео

Мисливський палац у Раю

Підкупила назва, бо звучить дійсно цікаво – палац в Раю. Але не таким вже раєм виявився той рай насправді. Знаходиться він у 10 хвилинах їзди від Бережан. Село Рай здавна було заміською резиденцією власників м. Бережани.

Відоме це місце своїм мисливським палацом. Довкола палацу було закладено великий парк з каскадом ставків, навісних містків і острівцем. Кажуть, що вода у ставах була рожевого кольору, бо так модно було у той час.

Ріс тут також і 850 річний дуб, названий дубом Богдана Хмельницького, бо відпочивав під ним гетьман під час походу на Львів у 1648 році.

Коли ж ми приїхали сюди, то побачили трішки іншу картину. Парк занедбаний, ставки затянуті мулом, хоча діти там і зараз купаються. Ну і сам палац давно втратив свою красу.

Трішки погулявши парком, відпочивши з дороги та посидівши біля озера, поїхали ми далі у селище Поморяни.

Поморянський замок

Відомі Поморяни своїм Поморянським замком та костелом. Особисто мене цікавив найбільше саме замок, бо на фото виглядав він дуже навіть непогано.

Поморянський замок є пам’яткою архітектури державного значення. Завдяки оточенню з трьох сторін водою фортеця не раз витримувала затяжні облоги турків і татар.  Одного разу коли татари наблизилися до замку захисники відкрили шлюзи (застави) на греблі і нападників просто змило водою.

Читайте також: Бережани та Бережанський замок, що подивитись

Коли ж ми приїхали до замку на нас чекала сумна картина – тотальна розруха та занедбаність. Ми побачили залишки стін та даху загороджені будівельним риштуванням. Фактично від замку вже мало, що залишилось, але я сподіваюсь, що це початок реконструкції і замок відбудують, ну або хоча б хоч трішки приведуть до ладу.

Загалом це була цікава мандрівка, хоч фото з інтернету (Поморянський замок) і реальний стан речей не збігаються.