Перейти до вмісту

Перше авто у Львові – історія автотранспорту

«Трясеться, як баба в лихоманці, сопе, як слон-астматик, бекає, як недорізаний баран. Може, колись і буде хліб із цього борошна, але наразі це просто забавна цяцька», – саме так газета “Кур’єр Львівський” охарактеризувала перший автомобіль на вулицях Львова більше 100 років тому.

Трапилося це у 1897 році і тоді ніхто й припустити не міг, на скільки цей вид транспорту стане популярним у майбутньому.

Історія автотранспорту Львова

Власником першого авто у Львові став нафтовий магнат Галичини Казімєж Одживольський і обійшлася йому нова іграшка недешево – 4000 золотих марок. За ці гроші тоді можна було будинок в місті збудувати! 😱 А ще цікаво, що вже тоді в Галичині діяло представництво компанії Benz і Казімєжу навіть не довелося їхати нікуди за своїм автомобілем – його підігнали до власника: сервіс фірми, що називається 😎

Компанія також забезпечила і випробування автомобіля – такий собі показовий заїзд. Власне після цього журналісти й написали цей скептичний відгук.

Перша аварія у Львові

А от перша аварія сталася через декілька років, але за участю іншого автомобіля марки Серполе: наїзд на пішохода. Оскільки ще не було ні правил дорожнього руху, ні якихось знаків, то винним визнали водія, а селянину, який постраждав водій мав виплатити суму, рівну вартості 2 (за іншими даними 4) корів!

Перші автомобілі у Львові їздили за лівостороннім рухом, розганялися до 25 км/год, а на 100 км дороги витрачали ~20 літрів пального і 150 літрів води для охолодження двигуна 😬😱

Рух автомобілів більш менш почали організовувати з початку ХХ ст. Тоді було встановлено вже правосторонній рух, обмежено швидкість пересування у місті до 15 км/год та 6 км/год в тумані і встановлено перші дорожні знаки: наприклад, шахова дошка означала вибоїни на дорозі.

Перше таксі поїхало у 1906 році. Як думаєте, скільки коштувала поїздка від Оперного до площі Галицької? 35 злотих, тобто вартість 35-ти сніданків за 5 хвилин їзди 🤦

До Першої світової війни у Львові вже їздили перші вантажівки і пожежні машини, а от перше авто швидкої допомоги місто придбало вже під час війни.

Ось так у Львові починалася історія автотранспорту


Маріанна Гункевич

екскурсовод Львів

+380673538458, +380633087724

кодова фраза “нотатник мандрівника” дає знижку 10%