Перейти до вмісту

Переваги та недоліки самостійних подорожей

Давайте сьогодні розберемо, чи дійсно самостійні подорожі дешевші та комфортніші за послуги турфірм. Які переваги та недоліки виникають і з якими труднощами зустрічаються мандрівники, що складають свій план відпочинку та планують подорожі самостійно.

Безумовно бути вільним у виборі часу, напрямку, готелю чи екскурсії – це величезна перевага самостійного типу відпочинку. Але що за цим ховається і скільки часу йде на планування такого туру?

Переваги самостійних подорожей над турфірмами.

 • мобільність
 • індивідуальність маршруту
 • немає переплат та завищених цін
 • мала кількість людей

Недоліки самостійних подорожей над турфірмами.

 • складність у пошуку квитків/готелів
 • відсутність підтримки третьої сторони
 • складність у плануванні маршруту

Переваги туристичних фірм над самостійним відпочинком.

 • авторитет, досвід та ім’я
 • асортимент послуг
 • економія часу на планування подорожі
 • єдина ціна на все, але не завжди

Для мене основною перевагою самостійних турів є індивідуальний підхід, мобільність та можливість обирати дійсно те, що цікавить мене. А не те, що заклала турфірма у маршрут.

Так, я знаю як шукати дешеві квитки, а тепер і ви, але ж не всі читають мій блог. Ба більше, ці знання написані із мого власного досвіду, який я здобув пробуючи та помиляючись. А тому, на початках я б радив починати із допомогою туристичних агенцій. А вже потім, набравшись знань переходити на самостійний відпочинок.

Ще один плюс за послуги турфірм – підтримка та певні гарантії. Подорожуючи Румунією, як і завжди, ми самостійно бронювали житло. Але цього разу з одним із хостелів стався форсмажор. Обраний нами хостел виявився зачиненим. Що робити в такому випадку, до кого звертатись о 1 ночі? Довелось самостійно і досить швидко шукати нове місце ночівлі. Туристична фірма в такому випадку гарантовано б поселила нас у інший готель.

Зайві послуги та обов’язкові додаткові екскурсії – цим грішать практично усі турфіми. Це сильно бісить та нервує.
Якщо ви їдете у автобусний тур – гарантовано вас це чекає. А ще екскурсію, що вам сподобалась може бути відмінено, бо не назбиралась група. І зміни у маршруті можуть бути, і скорочення тривалості часу екскурсії теж.

Подорожуючи індивідуально ви самі обираєте те, що вам потрібно і тоді, коли вам це потрібно. Маючи два дні на Мілан ми з подругою вирішили у другий день подивитись Комо та Белладжо. А це мобільність і свобода вибору, що є вагомою перевагою самостійних подорожей.

Економія вашого часу та зусиль – ще одна перевага турфірм. Так, якщо у вас немає досвіду, бажання або просто можливості самостійно спланувати відпочинок, тоді вам дійсно треба звертатись у туристичну агенцію. Де гарні дівчата все за вас порахують та забронюють. А потім посадять в автобус, поводять по місту, проведуть екскурсію і відвезуть додому.

Фінансова перевага – тут все залежить від типу відпочинку та конкретної ситуації. Відпочинок на морі, до прикладу в Туреччині, я б бронював через агенцію. Бо це перевірено та вигідніше. А от якусь поїздку в Братиславу чи Брно вигідніше планувати самостійно. Квитки лоукостом + бронювання на Airbnb коштувало мені дешевше за запропоновані варіанти від туристичної компанії. До речі, ви теж можете отримати знижку на бронювання житла через Airbnb. За моїм посиланням вам нарахують 56 євро, в якості подарунку.

Ціна пакетного туру та ціна самостійної подорожі – найважливіший пункт у виборі типу відпочинку. Іноді краще витратити більше часу на підготовку але в результаті отримати більше всього за витрачені кошти та вкладей у це час.

Ціна за тур у Краків чи Прагу за 30-50 євро від агенції звучить привабливо, правда? Але що за цим ховається насправді? 3-4 години на кордоні, а потім 1-2 години на місто, бо вже не встигаємо та не вкладаємось у програму. Далі знову автобус, переїзд, ще 5-6 годин на нове місто. І знову автобус, кордон, дім. За те 2 міста, 2 країни, і купа фото для соцмереж.

Отже, у підсумку що ми маємо: подорожувати самостійно цікавіше, але це потребує більше часу, знань та зусиль. Подорожуючи за допомогою агенцій у вас є трішки гарантій та підтримка, але це так шаблонно…