Перейти до вмісту

Нові види туризму, про які ви не знали

Світ не стоїть на місці у всьому відбувається розвиток та зміни і туризм теж не вийняток. Починають з’являтись нові види туризму про які люди навіть і не мріяли в силу певних обмежень. На приклад – космічний туризм або віртуальний туризм.

Звичні усім форми туризму та відпочинку, такі як походи на природу або поїздки на автобусі з різними екскурсіями почали приїдатись то ж ми шукаємо чогось нового і незвичного. Сьогодні все більше людей бажають спробувати і побачити щось нове, оригінальне, тому в наш час окрім основних видів туризму можна спостерігати появу нових його форм і течій.

Космічний туризм.

На сьогодні даний вид туризму є найбільш дорогим. Першою людиною, яка змогла дозволити собі подібне, був Тіто Денис, який у 2001 році заплатив 20 млн доларів, щоб здійснити політ на МКС. З того часу такі тури почали набувати ще більшої популярності. На відміну від інших видів туризму, організаційний фактор тут грає дуже важливу роль, аджене так вже просто спорядити транспорт на земну орбіту, наприклад, та й матеріально це вкрай невигідно.

Кінотуризм.

Це подорожі, що мають на меті побачити та відвідати місця або декорації, які були використані в улюблених фільмах. Наприклад, в Новій Зеландії є ціле село з будиночками хоббітів, які можна подивитися. У Лондоні є під’їзд, з якого у фільмі виходив Шерлок Холмс, музей Гаррі Поттера, де зберігаються частини культових декорацій і предметів фільму.

Фестивальний туризм.

Особливо популярний серед молоді саме фестивальний туризм. Це хороша можливість послухати улюблених виконавців та ще й за кордоном. Декілька днів на фестивалі + цікаві містя для огляду навколо. Такий різновид відпочинку дає відразу масу можливостей. Ви послухаєте музику і побуваєте в новому місці.

Гастрономічний туризм.

Відпочинок, що частково входить в звичайні поїздки більшості людей. У будь-якому випадку, вам доведеться щось купувати з їжі в новій країні або місці. Подорож саме з метою спробувати національні страви – це нова модна течія в туризмі. Поціновувачі гастрономічного відпочинку відповідально ставляться до їжі і точно знають, де що смачніше, дешевше і якісніше – навіть якщо для цього потрібно поїхати до іншої країни. Що цікаво, в останні роки такі подорожі стають все більш масовими.

Віртуальний туризм.

Почав набувати популярність саме зараз, коли усі живуть в умовах карантину. Також це можливість для людей, що мають фізичні обмеження або хвороби побачити світ. Даний варіант – це можливість відвідати і небезпечні місця (Чорнобиль) або такі, куди поїхати просто дуже дорого, або куди потрапити туристам просто неможливо. Розвиток нових комп’ютерних технологій сприяє розвитку даної сфери, і такий різновид релаксу вважають дуже перспективним.