Перейти до вмісту

МУЗЕЙ МОДЕРНІЗМУ у ЛЬВОВІ

Я щось дуже довго відтягувала цей допис, але вже прийшов час розповісти про музей модернізму у Львові. Це напевно тому, що мені особисто значно ближче до душі живопис епох Відродження і Бароко. З межі ХІХ-ХХ ст. і дотепер мені мало що подобається, але це вже питання особистого смаку.

Але це зовсім не є причиною не розповісти вам про найновіший музей, який відкрився у Львові на початку травня цього року.

Музей модернізму Львів працює за таким розкладом:
Вівторок – п’ятниця: 11:00 – 17:00 (каса до 16:30). Субота та неділя: 10:00 – 18:00 (каса до 17:30). Понеділок: вихідний. Вартість квитків: 90 грн для дорослих та 20 для дітей та пенсіонерів, студентам теж квитки обійдуться дешевше – 50 грн.

Музей модернізму у Львові

Спочатку про приміщення – на вигляд воно доволі дивне: як мурований барак. Бо так воно і є – це приміщення будувалося як тимчасове для потреб прокладання львівського метро. Так, була така ідея радянської влади. Почали копати котлован за палацом Потоцьких, від чого він почав тріщати і швидко від метро відмовилися. А барак той лишився і донедавна це був музей книгодрукування. На Музей модернізму ця будівля підійшла дуже навіть незле 😁

Щодо експонатів – тут дійсно видно титанічну справу людей, які збирали, систематизували і якісно згрупували колекцію. Багато творів привезено з маленьких сільських музеїв, багато чого куплено меценатами – їм окрема подяка! І багато чого взято з фондів Галереї мистецтв. Власне Музей модернізму є однією з філій Галереї.

Ще окреме дякую людям, які зробили підсвітку – нічого не блистить в очі, не створює дискомфорту і не псує кадрів бліками. Я б сюди водила всіх решта музейників, щоб побачили як треба 🥰

А от щодо безпосередніх творів мистецтва, то мої фаворити:

  • 1) Євген Лисик – багато років створював декорації та сценографії для Львівської Опери, єдине мені б хотілося додати уривків музики з цих вистав;
  • 2) Павло Ковжун – дуже спокійна колористика, таке мені тихе і приємне споглядання;
  • 3) Карло Звіринський – знала його як іконописця, а тут геть не схожі його світські твори – дууууже специфічно, дещо мені дисонувало, але всеодно сподобалося.

Читайте також: Куди поїхати в Україні

Решта все також своєрідно, але цікаво і точно варто хоча б раз подивитися 🙂. Крім того, слідкуйте за сторінкою @lvivartgallery – там постійно проводяться цікаві тематичні екскурсії, лекції й інші мистецькі події.


Маріанна Гункевич

екскурсовод Львів

+380673538458, +380633087724

кодова фраза “нотатник мандрівника” дає знижку 10%