Перейти до вмісту

Містичні місця Львова

Час від часу чую подібне запитання від гостей міста: “А у Львові є такі містичні місця, де якось по-особливому відчувається містична енергетика?”. Так, звичайно, що є. У Львові взагалі майже все є ☺️ і чого-чого, а містики нам точно не бракує 👻👻👻

Особисто для мене, найбільш містичними місцями у Львові є така ось п’ятірка.

Список містичних місць Львова

1️⃣ Личаківський цвинтар – некрополь, на якому поховані сотні тисяч людей не може бути не містичним.

Особливо це відчутно ближче до вечора, коли на цвинтар поволі опускаються сутінки і складається враження, що ще мить і неймовірної краси скульптури оживуть.

А ще пам’ятаю випадок, як з коліжанкою, теж гідом ми шукали один надгробок десь більше 30хв і ніяк. А наступного дня я прийшла і побачила його просто перед собою на тому місці, де, здається, ми оглянули кожен сантиметр 🤔

2️⃣ Лиса гора – це місце дуууууужеее гарно пасує для літніх пікніків, зустрічей сходу і заходу сонця, але не у повний місяць. Саме тоді, за переказами, на Лисій горі збираються відьми на шабаш і вони будуть зовсім не раді гостям.

До речі, колись у Львові вірили, що не можна залишати ключа у дверях, бо його вкрадуть відьми і нашлють біди на сім’ю. І, якщо у сім’ї хтось сварився, то казали, що “видно там ключа відьми вкрали”.

3️⃣ Цитадель – в мене до неї завжди двояке ставлення. З одного боку, місце й справді гарне, там відкривається чудова панорама на Львів, але з іншого боку, в Цитаделі за німецької окупації знаходився табір військовополонених і там розстріляли декілька тисяч людей.

4️⃣ Підземелля Львова – тут моїм фаворитом незмінно є підземелля Гарнізонного храму (колишній костел Єзуїтів), де стоїть алебастровий саркофаг архиєпископа Миколая Вижицького і колись були крипти. Зараз там немає нікого похованого, а самі підземелля є одним з найцікавіших місць у Львові, але особлива енергетика там точно відчувається.

Читайте також: Жовква, що подивитись

5️⃣ Світовидове поле і гора Баба Род – колись це було поганське капище.
Це місце знаходиться недалеко від Високого Замку у парку Знесіння, але я, особисто, його не люблю. Хоча від того воно не стає менш містичним. Мені завжди здається, що там за мною хтось стежить і хочеться швидко піти.


Маріанна Гункевич

екскурсовод Львів

+380673538458, +380633087724

кодова фраза “нотатник мандрівника” дає знижку 10%