Що цікавого подивитись туристам в Мілані, куди піти та як провести декілька днів з користю. Про це я розповім сьогодні та поділюсь своїми враженнями про місто. Ми обійшли Мілан за один день та відвідали усі топ місця. Хоч Мілан і вважається одним з найбільших міст Італії, але цього часу нам вистачило щоб подивитись усе заплановане.
Мілан, що подивитись відео
Моя подорож почалась з міста Катовіце, де ми з подругою провели півдня. Прочитати що подивитись в Катовіце можна у цій статті. Погуляли містом, попили кави, в очікуванні нашого рейсу та повернулись в аеропорт, звідки стартував другий епат подорожі – Мілан.
Походження назви Мілан — від латинського Mediolanum (medio — посеред і lanum — рівнина).
Як доїхати в Мілан з Бергамо
Летіли ми літаком авіакомпанії Ryanair до Бергамо, а далі на трансферному автобусі поїхали в місто Мілан. Переліт з Катовіце до Бергамо займає дві години, і щоб летілось веселіше ми купили собі по малесенькій пляшечці алкоголю в Duty Free. Як шукати дешеві квитки я розповідав у цій статті.
Трансфер з Бергамо в Мілан коштував нам 13 євро у дві сторони. Квитки на автобус продаються у касі, що знаходиться в приміщенні аеропорту. Час добирання з Бергамо до Мілану орієнтовно 1 година.
Прилетіли ми в Мілан ввечері, гуляти містом часу вже не було, тому відразу поїхали до хостелу, де заночували.
Житло в Мілані бронювали через Booking, пощастило знайти непоганий варіант двомісної кімнати зі сніданками та вечерями недалеко від центру міста.
Мілан – світова столиця моди, а що подивитися в Мілані цікавого туристам?



Що подивитись в Мілані?
Наступного ранку, поснідавши та зарядившись кавою, ми вирушили вивчати туристичці місця Мілану. Наш топ список місць, які варто побачити в Мілані включав: собор Дуомо, галерею Вітторіо Еммануеле, театр Ла Скала та замок Сфорцо.
Спустившись в метро ми відправились на площу Piazza del Duomo.

Першим, що ми відвідали був головний собор Мілану – Дуомо (собор Різдва Богородиці).
Вхідні квитки продаються навпроти собору в окремій будівлі, вартість різна в залежності від охоплення. Вхід в собор та на його дах з підйомом на ліфті коштує 17 євро. Є варіант підніматись сходами за 10, але це не наш варіант.
Дуомо відвідують щороку 700 тисяч осіб і обов’язково тут слід піднятися на дах, щоб роздивитися статуї та місто з висоти!
Цей храм можна роздивлятися годинами і прокручувати в голові одне й те ж питання – ЯК це все можна було збудувати, придумати, зробити таким гарним???
Ось декілька найцікавіших фактів про Дуомо:
💒 Собор будували майже 600 років, починаючи з 1386 року!
💒 Один з найбільших храмів світу, 3-й в Італії та 2-й по величині готичний собор в Європі;
💒 Зовні храм прикрашають 3400 статуй – святі, пророки, мученики, апостоли, а також горгульї та химери, завдання яких відганяти нечисть від Дуомо;
💒 Найбільш вражаюча статуя всередині храму – св. апостол Варфоломій, який помер мученицькою смертю – з нього здерли шкіру живцем, тому й зображають його без шкіри.
💒 Цифри: 158 м в довжину, 92 м в ширину і 107 м у висоту, а найвищий шпиль має 4 метри! Вінчає його позолочена статуя Мадонни вагою в 1 тонну!
💒 У 1805 р. тут відбулася коронація Наполеона на короля Італії, після чого з’явилася його статуя на соборі, а у ХХ ст. додалася ще статуя Муссоліні.
💒 Вітражі – 45 штук, ті, що за вівтарем мають по 500 років і входять в 10-ку найбільших в Європі;

Родзинкою Мілану є і всесвітньо відома торгова галерея – Вітторіо Еммануелє ІІ, що знаходиться поруч з собором на одній площі.
Працює з 1865 р, стиль вивісок для всіх крамниць однаковий – золоті літери на чорному тлі. Навіть McDonalds, що теж тут знаходиться має таку вивіску.
Будували галерею на зразок паризьких вокзалів зі скла та чавуну, останнього використали понад 350 тонн. Красиві мозаїки на підлозі, каріатиди, які підтримують склепіння, все це дуже гарно виглядає. А тому фотосесії для цього місця звичне явище.
Перші поверхи будинків займають брендові, елітні магазини, ціни в яких мають по три, чотири та навіть п’ять нулів. Вищі поверхи займають готелі, що теж належать цим світовим брендам.
В галереї є ще один цікавий об’єкт – на підлозі зображений герб з биком – символ Турину. Так от, якщо стати п’яткою на причинне місце бика та зробити три оберти не відриваючи ногу ваше бажання обов’язково здійсниться.

Оперний театр Ла Скала в Мілані відомий на весь світ своїми операми та зірками. Зовні тягне максимум на народний дім, театр збудований у 1778 році. Ла Скала подарував світові такі імена як наша Соломія Крушельницька та Лучано Паваротті, а деякі опери Джузеппе Верді та Джакомо Пуччіні писали виключно під цю сцену!
При театрі Ла Скала діє приватний театральний музей, але туди ми не ходили.

Церква Сан Бернардіно – звичайна церква на перший погляд, одна з кімнат якої викладена з людських кісток, трохи моторошно, але таке варто хоч раз в житті побачити. Свого часу в Брно я відвідав схоже місце.
Подейкують, що черепи, над вхідними дверима, належать страченим злочинцям. А час від часу в оссуарії з’являється привид невинно засудженої дівчини, що танцює перед вівтарем.

Ще одне туристичне місце та один з символів Мілану – Замок Сфорца – герцоги Мілану, могутня родина Сфорца збудували ще в ХVст. фортецю, яка двічі була повністю зруйнована війнами і двічі повністю відбудована. Тут діють більше 10 музеїв, а от вхід на саму територію замку безкоштовний.
За зразком міланського замку Сфорца італійські будівельники звели мури і вежі Московського Кремля.
Читайте також: Братислава – Словаччина, що подивитись.
Окрім того всього ми ще бачили пам’ятник індустрії моди та Леонардо да Вінчі, побували біля церкви Санта Марія делла Граціє, де зберігається картина Да Вінчі Таємна Вечеря. Квитки в яку потрібно купувати за декілька місяців.
Куштували морозиво з шампанським та трюфелем, їздили на старенькому трамваї. Вечеряли в ресторані, де все включено за 9,50 євро та пили смачне вино.