Напевно немає такої людини, яка б не знала хоча б деякі міфи та стереотипи про подорожі. Ви коли-небудь чули про те, що ви повинні знати кілька мов, щоб подорожувати? Або про те, що ви повинні їсти місцеву їжу, щоб відчути та посправжньому зрозуміти країну? Або про те, що туристів завжди обманюють?
Всі ці історії можуть бути цікавими, але всі вони – міфи або стереотипи про подорожі. Отже, давайте розберемо кілька з найбільш цікавих міфів про подорожі та їхнє справжнє походження.
П’ять найпоширеніших міфів та стереотипів про подорожі.
Міф 1: Ви повинні знати кілька мов, щоб подорожувати.
Це не зовсім правда. Хоча знання різних мов може допомогти вам зрозуміти місцеву культуру та зробити більшість речей на вашому місці, не обов’язково знати кілька мов. Часто достатньо знати англійську мову в якості мови спілкування з іншими туристами та місцевими мешканцями. За оцінками, близько 1,5 мільярда людей у світі знають англійську мову, або приблизно 20% населення Землі. Тому шанси що вас зрозуміють ну дуже великі.
Навіть якщо ви не можете говорити на мові країни, куди ви подорожуєте, ви все ще можете використовувати додатки для перекладу мови, які допоможуть вам зрозуміти інших та спілкуватися з ними.
Міф 2: Ви повинні їсти місцеву їжу, щоб зрозуміти країну чи місце де ви знаходитесь.
Це теж міф. Хоча їсти місцеву їжу може бути весело та цікаво, це не означає, що місцеві страви завжди безпечні для вашого здоров’я. Насправді, навіть краще їсти відому і перевірену вами класичну їжу, якщо ви не хочете провести решту відпутки на білому троні. Завжди краще дотримуватися правил гігієни, враховувати ризики та пити лише бутильовану воду.
Міф 3: Туристів завжди обкрадають.
Це міф, який може викликати паніку та страх у тих, хто вперше подорожує. Хоча крадіжки та шахрайства можуть статися в будь-якій країні. І у туристів більше шансів стати жертвою обману, бо вони вважаються легкими мішенями для злочинців, це ще не означає що усіх туристів мають пограбувати.
До прикладу за даними 2020 року, загальна кількість злочинів в Італії склала близько 2 мільйонів, що становить приблизно 34 злочини на 1000 жителів. Як бачите шанс, що пограбують саме вас, ну дуже маленький. Але завжди краще бути пильним та не носити з собою багато грошей.
Міф 4: Щоб бути справжнім турист, потрібно відвідати всі туристичні місця.
Це не так. Хоча відвідування популярних місць може бути цікавим та забезпечити вам чудові фотографії для соціальних мереж, це не означає, що вам потрібно відвідати кожне туристичне місце. Це ж не забіг від точки до точки. І можливо, у вас навіть не буде часу насолодитись атмосферою міста, оскільки більшість часу ви проведете у черзі на вхід до визначних місць. Іноді найдивніші та найбільш віддалені місця можуть бути найцікавішими.
Міф 5: Туристи завжди платять більшу ціну.
Це теж міф. Хоча у деяких країнах є так звана “туристична ціна”, це не завжди означає, що ви повинні платити більше. Часто досвідчені туристи рекомендують торгуватися за ціну та шукати знижки. А у деяких арабських країнах це взагалі частина процесу купівлі-продажу.
Також, не завжди туристична ціна є несправедливою, адже вона може включати додаткові послуги та гарантувати вашу безпеку. Однак, якщо розглядати загальні витрати на житло, їжу, транспорт та інші послуги, то туристи не завжди платять більше.
Читайте також: Як подорожувати дешево
Отже, як бачите, декілька найпопулярніших міфів про туризм не завжди є правдою. Насправді, подорожі – це неймовірний спосіб дізнатися більше про світ та його культуру, а також насолоджуватися пригодами та новими знайомствами. Що б ви не робили, завжди пам’ятайте про те, що безпека та комфорт – ваші головні пріоритети. Тож, бажаю вам чудових подорожей та незабутніх вражень!