Перейти до вмісту

Мертве озеро, водоспад кам’янка та княжі скелі біля села Тишівниця

Продовження нашої одноденної поїздки в Карпати: мертве озеро, водоспад Кам’янка та княжі скелі біля села Тишівниця.

Мертве озеро та водоспад Кам’янка – відео

Мертве озеро, водоспад Кам’янка та княжі скелі

Мертве або журавлине озеро

Мертве озеро ще називають журавлине озеро, таємниче місце, де відьми влаштовували свої шабаші – це була наша перша зупинка. Підйом до озера досить складний але ще гірший спуск, кут досить гострий, а ще багато валунів під ногами. Тішить хоч те, що підніматись вгору усього 350 метрів. Підйом займе всього 15-20 хвилин.

Мертвим його називають через те, що в озері немає життя: через високий вміст сірководню там неможливо вижити. А Журавлиним, бо тут гніздилися журавлі, а також тому, що тут росте журавлина болотна.

Озеро, до речі, не варто навіть пробувати переплисти – ніхто не знає його глибини, бо дно озера вкрите стовбурами дерев, гіллям яке там гниє десятиліттями та продукує той самий сірководень. Дно озера – це також трясовина, яка може затягнути і навіть ґрунт навколо озера відчутно просідає під ногами.

Водоспад Кам’янка

А далі ми поїхали подивитись водоспад Кам’янка у Сколе, ще одне місце що притягує туристів. Але чи такий вже простий Кам’янецький водоспад та що цікавого можна про нього розповісти?

Водоспад Кам’янка розташований на території Національного природного парку “Сколівські Бескиди” і тут, куди не глянь, гарно. Висота водоспаду усього ~7 м, недалеко є сірководневе джерело “Нафтуся”. Це те, що дуже сильно пахне.

Місцева легенда каже, що якщо дівчина захоче вийти заміж впродовж року, то обов’язково має скупатися у водоспаді на світанку. Мабуть тому тут недалеко є паркінг і місце для наметів.

Княжі скелі біля села Тишівниця

На фінал подорожі залишили княжі скелі біля села Тишівниця, де Руслана знімала кліп. Класне місце звідки відкривається панорамний вид на гори Карпати та річку. Підйом тут теж крутий, з дітьми йти буде важко. Та й небезпечно це робити, бо скелі сильно нависають над долиною.

Наша поїздка на вихідні зайняла один день. Почали ми з фортеці Тустань, далі поїхали подивитись мертве озеро. Хоч озеро і маленьке, але гарне і зовсім недалеко від водоспаду Кам’янка, де була наступна зупинка. На десерт залишили княжі скелі біля с. Тишівниця, що нависають над річкою. Зі скель помилувались горами і поїхали додому.

Читайте також: Фортеця Тустань

Якщо ви шукаєте куди поїхати зі Львова на день – розгляньте маршрут: Тустань, мертве озеро (журавлине озеро), водоспад Кам’янка та Княжі скелі. Я розповів про цікаві місця західної україни, які відвідав і вам рекомендую.