Перейти до вмісту

Мавпяча віспа – нова епідемія?

Невже знову на нас чекає нова епідемія цього року? Мова йде про екзотичну хворобу, що називається мавпяча віспа. Вже зараз фіксуються випадки захворювання на цю рідкісну хворобу у деяких країнах європи та світу.

На сьогодні зафіксовані випадки мавпячої віспи у Великій Британії, Ізраїлю, Швеції, а також у США, Канаді та Австралії. Усього зафіксовано понад 100 випадків у 14 країнах світу. В Україні випадки цього захворювання ще не виявлено.

Наскільки поширена мавпяча віспа?

Мавпячу віспу викликає вірус, що відноситься до сімейства вірусів віспи. Відмічається, що він менш заразний, а сама хвороба протікає у легій формі, ніж звичайна віспа. Виявлено два основних штами вірусу – західноафриканський і центральноафриканський.

Читайте також: Франківськ, що подивитись та куди піти

Як заразитись мавпячою віспою

Мавпяча віспа поширюється через тісний контакт з інфікованою людиною. Вірус мавпячої віспи може потрапити в організм через пошкоджену шкіру, дихальні шляхи або через очі, ніс чи рот. Поширені симптоми віспи мавп – жар, сильний головний біль, запалені лімфовузли (одна з головних відмінностей від багатьох інших схожих захворювань), біль у спині та м’язах, а також сильна слабкість.