Перейти до вмісту

Легенда про чаклунку Сару з Погулянки

Є у Львові гарний зелений район – Погулянка, де колись будувалися затишні вілли з садами навколо та й зараз тут повно елітного житла. І сталася в цьому районі одна вельми незвичайна історія…

У 1910р. молодий перспективний юрист познайомився з привабливою панною, власницею вілли “Півонія”. Називалася вона Сара і цей юрист прожив з нею близько 2-х років.

Чаклунка з Погулянки, що у Львові

І все б нічого, але мав він файного кумпля – психіатра. І той психіатр запримітив у товариша важкі розлади в поведінці, а ще юрист почав скаржитися на якусь майже патологічну залежність від стосунків із Сарою і, як сам сказав, відчував ніби вона висмоктує з нього життя.

Психіатр був дуже стривожений, бо знав свого колєґу як невиправного донжуана, який завжди дуже легко поривав з жінками. І вирішив провести власне дослідження: пошукав медичні записи і просто був шокований – Сара, яку приятель назвав панною 30-ти літ, значилася 1830 року народження, тобто їй мало би бути зараз під 80!!! 😱😱😱

Саме в той час помер юрист і, як виявилося, до нього у Сари було ще 6 чоловіків, які безслідно зникли. Психіатр вирішив будь-що познайомитися з цією диво-жінкою, а коли побачив її на порозі вілли, то теж не встояв перед її демонічними чарами. Ще більше історій про Львів.

Дуже швидко доктор перебрався жити до “Півонії”, але силою власних титанічних зусиль підтримував з жінкою лише платонічні стосунки, а на ніч вперто залишався сам в окремій кімнаті.

Через деякий час психіатр помітив, що Сара почала втрачати свою привабливість: з’явилися зморшки, зник здоровий рум’янець, у волоссі заблищала сивина. Вона старішала просто на очах і жодні її благання провести ніч з доктором не могли його переконати погодитися.

І тоді він випадково натрапив на одну історію з Біблії і зачитав їй уривок, де розповідалося про Сару з Мідії, яка мала 7-х чоловіків, які були передані демону Асмодею. Після почутого Сара з криком вибігла до вітальні, а коли доктор побіг за нею, то побачив тільки її мертве постаріле тіло…


Маріанна Гункевич

екскурсовод Львів

+380673538458, +380633087724

кодова фраза “нотатник мандрівника” дає знижку 10%