Перейти до вмісту

Куди поїхати біля Львова

Продовження на тему куди поїхати біля Львова з дітьми або просто у компанії друзів. Недалекі подорожі – це чудова можливість відвідати нові місця, а також відпочити від повсякденної метушні та проблем без значних витрат часу та коштів. Особливо зараз коли хороша погода, настав Травень та нарешті потеплішало.

Куди поїхати біля Львова

Куди поїхати біля Львова

Отже, я буду чергувати місця для сімейного відпочинку з місцями для подорожей з друзями. Я розповім про 5 цікавих локації, що знаходяться недалеко від Львова та легкодоступні у добиранні. Якщо у вас є машина, то вам принципі повезло і добирання буде швидким та комфортним але і проїзд громадським транспортом буде недовгий. Я умовно поділив ці локації на 2 категорії: “для сімейного відпочинку” та “подорожі з друзями”, хоча усі ці варіанти будуть цікаві будь-якій компанії.

Список цікаві локації біля Львова.

Я підібрав місця де сам встиг побувати, місця які мені особисто сподобались і які я можу точно рекомендувати. Отже мій список включає:

  • Дрогобич
  • Ведмежий притулок Домажир
  • Золочів
  • Музей загиблих літаків
  • Франківськ

Дрогобич

Дрогобич – це соляна столиця Галичини, одне з перших міст в Європі, яке освітлювали гасовими лампами. Колись казали: пляшка Закарпатського коньяку, палка Дрогобицької ковбаси і коробка цукерок Світоч могли відкрити не одні потрібні двері. Я ж запрошую вас поїхати у Дрогобич.

Як на мене найцікавіша та найнезвичніша локація у Дрогобичі це Солеварня. Сіль тут виварюють у величезних чанах на вогні, якщо пощастить то і екскурсію проведуть. Сіль це візитівка міста, тому вона зустрічається навіть у найнезвичніших стравах. Рекомендую спробуйте в Дрогобичі солону каву.

Окрім цього у Дрогобичі гарний центр з Ратушею, на яку я рекомендую усім піднятись. Декілька старовинних церков, одна з яких з оборонною вежею. Та цікава вулиця з дорогими віллами, де жили колись усі мажори.

Ведмежий притулок Домажир

Наступна локація з мого списку – це ведмежий притулок Домажир. Це хороша можливість відпочити на природі, подихати свіжим повітрям та побачити справжніх ведмедів. Їхати сюди найкраще на власному автомобілі. Звичайно, що можна і на автобусі, але прямого сполучення я не знаходив, або ж взяти таксі якщо у вас мішок грошей. Їхати зі Львова у притулок 35-50 хв або десь 22 кілометри.

Ведмежий притулок Домажир займає 7,7 га землі, де створені усі умови для комфортного проживання ведмедів. Ба більше, умови притулку максимально наближені до дикої природи, щоб тварини не відчували дискомфорту. Варто зазначити, що усі тварини врятовані та перевезені сюди з цирків, ресторанів або ж приватних зоопарків, де з ними жорстоко поводились. Тут є і басейни де ведмеді можуть плавати, і гойдалки для розвах косолапих. Одним словом, про старі тісні клітки можна забути.

Золочів

Повертаємось знову до подорожей у міста. Тільки вдумайтесь: замок або Королівська резиденція, китайський палац, арсенал або будинок убогих, оборонні церкви, та старовинний цвинтар – якось закруто звучить, як на маленьке містечко. Якщо хтось ще не зрозумів, мова йде про Золочів.

Рекомендую почати досліджувати Золочів з його замку та китайського палацу, адже це найцікавіше, що є у місті. Як і всі замки Золочівський був збудований для оборони міста. В різні часи його використовували як фортецю, королівську резиденцію, в’язницю та навіть навчальний заклад. Китайський палац — єдиний в Україні й один з трьох у Європі зразків «східної» архітектури.

Окрім цього у Золочеві гарний центр міста, правда дуже маленький, від замку йди сюди хвилин 10 пішки. Тут знаходиться міський арсенал та будівля магістрату. Їхати у золотів зі Львова 64 км, є прямі автобуси, тому добирання не буде складним.

Музей загиблих літаків

Ще одна локація для любителів незвичного – музей загиблих літаків. В музеї представлено уламки німецьких, радянських та літаків союзників. Метою відкриття музей загиблих літків було бажання зберегти частинку історії авіації та подій в небі України в період Другої Світової Війни.Усі експонати музею зібрані волонтерами на території західної України.

Одним з цікавих експонатів в музеї є авторська робота молодих талановитих львівських митців – модель літака зібрана з шматків 12 літаків, наразі такої моделі в світі ще ніхто не робив.

Музей загиблих літаків знаходиться у селі Хоросно, Пустомитівський район Львівської області і це мабуть єдина локація з мого списку з добиранням куди можуть бути труднощі.

Франківськ

І остання локація на сьогодні, але не остання у списку – це місто Франківськ. Якщо пам’ятаєте саме у Франківську яйцем вдарений був 1 чоловік, що потім стало мемом. Зі Львова у Франківськ їздять рейсові автобуси та бла бла кар, але найзручніше – це залізничне сполучення – 2.5 години і ви у Франику.

Традиційно рекомендую почати огляд з Площі Ринок і Ратуші. На Ратушу обов’язково піднімайтеся, бо там суперовий вид на місто і Карпати, та й роздивитись куди ще піти у місті можна. Прогуляйтесь по вулиці Незалежності, що більш відома як стометрівка чи просто сотка – це пішохідний проспект, оточений гарними будівлями і з симпатичним фонтаном. Знайдіть найменшу вуличку у місті вулицю І. Труша, її довжина всього 65 м. Крім того, по місту стоїть багато кованих виробів, бо щороку тут відбувається Фестиваль ковалів.

Читайте також: Куди поїхати в Україні

Як зголоднієте, раджу пивний клуб “Десятка” – смачна їжа за демократичну вартість у гарному інтер’єрі. І також підіть у парк Шевченка покататись на атракціонах.

Я сподіваюсь що кожен знайде для себе щось цікаве у цьому списку локації біля Львова.