Ось і закінчились зимові свята, і ті, хто не скористався цим часом для відпочинку та провів усі свята вдома, починають задумуватись куди краще поїхати і, головне, коли найкращий час для нової подорожі.
Які потрібні документи для поїздки за кордон ви вже знаєте, а от куди і коли краще їхати відпочити ще ні.
Давайте розберемось у питанні планування подорожі, куди поїхати взимку, а де краще відпочити влітку. Зима та літо – традиційний час для більшості відпусток. Але ж ще є весна та осінь, що теж радують хорошою погодою та помірними цінами на відпочинок.
Список напрямків відпочинку та країн величезний, як і способів туди дістатись. Хтось обирає автобус або потяг, бо боїться літати. А хтось навпаки користується тільки літаком, бо так швидше, та, іноді, навіть дешевше.
Так куди ж краще поїхати відпочити та ще й так, щоб не мокнути, не мерзнути і щоб не сильно спекотно було? Безумовно сезонність в цьому питанні займає важливе місце.

Відвідати Єгипет краще весною або восени цей час вважається найкращим. Взимку малий світловий день та вітри можуть зіпсувати ваш відпочинок. Хоча відпочивають в Єгипті круглий рік, температура води і повітря не опускається нижче +20.
А от відпочити в Туреччині можна і треба від Травня до Жовтня включно. А найкращими місяцями вважаються Червень, Липень та Серпень.

Наступний пункт – це культурні та духовні особливості країни.
В мусульманському світі час посту припадає на 9 місяць мусульманського календаря. Під час Рамадану мусульмани утримуються від їжі, напоїв та споживання тютюну в світлий період доби. Активне життя зміщується на нічну половину доби. Деякі обмеження поширюються і на туристів, до прикладу розпивання алкогольних напоїв або паління цигарок в громадських місцях.
Також звертайте увагу які цікаві атракції відбуваються у місті у цей час. Можливо вам пощастить прогулятись різдвяним ярмарком у Вроцлаві або зустріти Новий Рік у Гданську.

Політична та економічна ситуація в країні теж береться до уваги при планування подорожі. Звичайно, що це не найважливіший пункт у цьому списку, але враховувати потрібно. Недавні страйки в Барселоні призвели до затримки величезної кількості перельотів та повністю паралізували рух у всьому місті. Так, до прикладу, запланований концерт, матч або ж будь-яка інша подія, заради якої ви і вирушили в подорож може бути скасована. А введення військового стану, бойові дії або переворот в країні взагалі можуть зробити вас заручником ситуації.

Високий та низький сезон відпочинку. У кожної країни вони відрізняється, але по Європі, в середньому, високий сезон припадає на літо. В залежності від сезону ціна на проїзд та житло будуть відрізнятись, як і кількість доступних готелів і туристів загалом. Зі свого досвіду можу порекомендувати дивитись на крайні місяці перед або після закінчення сезону, тобто обирати місяці міжсезоння. У такий час ціни ще не встигають піднятись, і туристів значно менше. Якраз у міжсезоння я побував у Стамбулі.

Ну і загальні поради наостанок – відразу після свят ціни на транспорт та житло нижчі.
Зимою для мандрівок містами обирайте тепліші місця. Бо там де море, там і холод з вітром.
Якщо вам цікава природа, мальовничі краєвиди чи гори – дочекайтесь поки вже буде на що дивитись :). Тут дешевий переліт чи знижка на проживання не так важлива. З середини весни і до середини осені якраз такий час.
В Лютому – Березні, як показує досвід, можна знайти більше дешевих перельотів. Якраз в такий період ми з подругою, свого часу, дуже бюджетно відвідали Нюрнберг та Мюнхен.
Обираючи час для наступного відпочинку згадайте про мої поради, а ще краще поділіться ними з вашими друзяти чи рідними.