Перейти до вмісту

Катовіце, що подивитись туристам

Час вирушати у нову подорож і першою зупинкою на нашому маршруті було польське містечко Катовіце. Але що подивитись в Катовіце і, головне, що тут цікавого для туристів? Давайте розбиратись разом у цьому питанні.

Катовіце, що подивитись – відео

Катовіце, що подивитись

Якщо мандрівка у Катовіце – це ваша перша поїздка за кордон, прочитайте поради туристам, що вперше їдуть за кордон.

Як доїхати в Катовіце?

Летіли ми зі Львова за 280 грн в одну сторону. Так, саме летіли, а не їхали поїздом чи автобусом. WizzAir порадував просто шикарними цінами на переліт до Катовіце.

Катовіце – це авіаційний хаб багатьох лоукостерів, звідки задешево можна дістатись у ще багато цікавих місць.

Катовіце – це авіаційна брама у стару Європу.

Читаючи про цікаві туристичні місця в Катовіце я вичитав, що Катовіце порівнюють з Чикаго та що саме у цьому місті вперше збудували хмарочос у Польщі. І сталось це в 60х роках минулого століття.

Ще знав про концертний зал Сподек, у формі літаючої тарілки, де виступаюсь усі світові поп та рок зірки. І, мабуть, все. А моя подруга знала про старий костел та про шахтарський район Нікішовєц.

Від аеропорту до вокзазу ми доїхали прямим рейсовим автобусом, орієнтовно за 50 хвилин. Квитки на автобус продаються в аеропорті, у спеціальних терміналах. Тому подбайте про це завчасно.

Що подивитись в Катовіце?

Місто Катовіце маленьке та мало цікаве в плані туристичних атракцій. Але нам, все ж таки, вдалося відшукати той мінімум цікавого. Отже, найкращі туристичні місця та локації в Катовіце:

  • Неоготичний собор Богородиці ХІХ ст. – найбільш впізнавана будівля міста, всередині гарний великий орган і вдало поєднані ікони старовинні та сучасні. Знаходиться костел у центрі міста, його шпиль добре видно зі всіх сторін;
  • Вулиці Ставова і А.Міцкевича – то фактично головні вулиці міста і тут є декілька красивих будинків з кованими прикрасами, акуратними скульптурами і милими фасадами;
  • 2 цегляні будинки, які нам нагадали Мальме (Швеція) – ліцей і колишня єврейська лазня, в якій тепер страхова компанія;
  • площа Ринок, але навіть не думайте уявляти собі таку красу як у Львові чи Кракові Це колишня площа, де відбувалися торговиці (базар), а тепер вона вся сучасна, з фонтаном і широким простором;
  • На цій же колишній площі ще є споруда Польського театру і один дуже гарний будинок з пірамідами на даху, який цілком би міг служити масонською ложею. А ще він схожий на будинок корабель у Чернівцях.
  • Нікішовєц – колишнє шахтарське містечко, а тепер зона для фотосесій, де всі вулиці та будівлі з однакової червоної цегли, а виглядає воно як закрита зона з кіно про кінець світу);
  • Сподек – стадіон як НЛО, саме він служить тим магнітом, який притягує в Катовіце людей, бо тут відбуваються концерти світових зірок (Мадонна, Скорпіонс, Лінкін Парк і т.д). А ще тут проводять світові чемпіонати з кіберспорту.

В Катовіце навіть офіційні сайти радять довго не затримуватись, а їхати до Кракова, Ченстохови, Освенціма та інших відомих міст і об’єктів поруч.

Читайте також: Дрогобич, що подивитись

Туристичний маршрут в Катовіце займе у вас від сили 4-5 годин. Це хороший варіант скоротати час між пересадками або щоб перепочити з дороги.

Ну а ми ще поїли традиційно для нас в Бургер Кінгу, попили кави і поїхали назад в аеропорт. До речі, квиток з аеропорту коштує 14 злотих, діє 24 години для всього міського транспорту і ми по ньому верталися назад.