Перейти до вмісту

Івано-Франківськ, що подивитись та куди піти

Франківськ, Івано-Франківськ або ж просто Франик – думаю багато хто чув про це місто у західній Україні. А що подивитись та куди піти у Франківську туристам та що найцікавіше подивитись у Франику маючи 1 день. Якщо у вас є вільний день і ви ще не були в Івано-Франківську або ж були давно, то моя однозначна відповідь – треба їхати😉.

Франківськ, що подивитись – відео

Франківськ, що подивитись та куди піти

Що подивитись у Франківську

Місто Франківськ компактне і всі основні пам’ятки розташовані близько. Після Львова Франківськ вразив мене тишею і спокоєм. В першу чергу у Франківську потрібно подивитись:

👁️ Площа Ринок і Ратуша – як кожне порядне місто з історією, Франик має і те, і те. На Ратушу обов’язково піднімайтеся (20грн), бо там суперовий вид на місто і Карпати. На ратуші працює оглядовий майданчик, щоб піднятись на нього, необхідно подолати 166 сходинок. Ратуша у Франківську – це єдина в Україні світська споруда, яка має позолочений купол.

👁️ Катедральний собор Воскресіння греко-католицької громади (колишній костел Єзуїтів), в якому колись першу роботу помічником мав художник Модест Сосенко.

👁️ Колегіата – колись колегіальний костел Непорочного Зачаття Діви Марії, а тепер Музей мистецтв Прикарпаття. А ще тут можна знайти герб Станиславова на бічній стіні старої Колегіати (пл. Шептицького, 8 з боку кавярні «Бізе»). Він захований так високо, що про його існування знає далеко не кожен мешканець міста.

👁️ Синагога Темпель (одна з небагатьох збережених в Україні) та колишня Вірменська церква (тепер ПЦУ).

👁️ вулиця Незалежності, більш відома як стометрівка чи просто сотка – пішохідний проспект, оточений гарними будівлями і з симпатичним фонтаном. Тут співають вуличні музиканти, можна випити кави чи поїсти морозива. Сотка – це частина вулиці Незалежності, до речі, справжня її довжина — 450 м.

👁️ вулиця І. Труша – найменша вуличка, її довжина всього 65 м (як висота вежі Львівської Ратуші 😉), а ще тут є старовинна бруківка, якої у Львові багато, а у Франику ні 😀. Схожу вуличку ми бачили в Румунії. Румунія, що подивитись.

👁️ парк ім. Т. Шевченка – у Франківську багато парків і скверів, але тут є атракціони (~40грн кожен), озеро з качками і дуже доглянуті клумби. На початку минулого століття автівкам тут можна було рухатися швидкістю не більше 6 км/год. Штраф за перевищення – півтисячі злотих або два місяці ув’язнення.

👁️ будинок з химерами – по-дорозі до парку на вул. Шевченка. Його недавно відреставрували і виглядає гарно.

👁️ бастіон – віднайдений та відреставрований шматок оборонних укріплень, всього 5хв від площі Ринок. А ще тут є сувеніри, хоча й не сильно різноманітні. Це частина справжніх фортечних укріплень старого Станиславова, де вирішили зробити магазини чим зіпсували його.

Читайте також: Куди поїхати в Україні

Крім того, по місту стоїть багато кованих виробів, бо щороку відбувається Фестиваль ковалів. Як зголоднієте, раджу пивний клуб “Десятка” – смачна їжа за демократичну вартість у гарному інтер’єрі.

А ще у Франківську є цвинтар з вампірами, площа Смерті, “Івано-Франківський Голівуд”, ну але це вже для довшої поїздки. Одним словом їдьте у Франик на день або довше і ви не пошкодуєте.

Як доїхати у Івано-Франківськ зі Львова.

Доїхати у Франківськ зі Львова не буде чимось дуже складним, довгим та втомлюючим. Адже це велике місто і популярний напрямок, а значить з транспортом нема проблем. Зі Львова у Франківськ їздять рейсові автобуси та бла бла кар, але найзручніше – це залізничне сполучення – 2.5 години, ~100грн в одну сторону і ви вже у Франківську.