Перейти до вмісту

Гданськ, Мальборк та Сопот, огляд туристичних місць

Цього разу далеко летіти не довелось – знову Польща. Акційні квитки Wizz Air зі Львова у Гданськ зіграли вирішальну роль. Польща дуже відкрита в плані туризму, привабливий курс злотого, на фоні євро, робить її ще цікавішою. Летіти у Гданськ зі Львова трішки більше години, квитки у Гданськ продаються від 400 грн.

Я усім раджу планувати поїздку у Гданськ на три дні. Один день на сам Гданськ, ще один на Мальборк та ще день на Гдиню і Сопот.

Відрізняє Гданськ від інших польських міст його архітектура. Тут переважають будинки в Прибалтійському стилі, а ще місто знаходиться на морі. Якщо вже бути дуже точним – на каналі. На морі знаходиться Сопот, їхати в Сопот електричкою 20 хвилин.

Чим може зацікавити найбільше портове місто в Польщі? Що цікавого подивитись у Гданську, куди піти, що відвідати? Що таке кран журавель, королівські ворота в Гданську, фонтан нептуну та багато іншого. Найбільший цегляний замок в Європі в Мальборк. Прогулянка до балтійського моря в Сопот та найдовший дерев’яний пірс. А ще можливість погодувати лебедів та, якщо дуже пощастить, знайти справжній бурштин на березі моря в Сопот. На крайній випадок купити бурштин можна і в самому Гданську, адже його тут продають на кожному кроці.

Вулиця Длуга в Гданську.
По обидва боки вулиці стоять будинки важливих міських чиновників та заможних громадян. Це одна з центральних та найцікавіших вулиць Гданська. Зараз на цій вулиці знаходяться кафешки та ятки з янтарем.

Журав (Żuraw).
Журав – міська брама з потужним підйомним краном, що допомагав переносити вантажі з кораблів. Зараз Журав – це одна з головних пам’яток Гданська.

Стара Ратуша Гданська.
Ратуша знаходиться в центральній частині Гданська. Це ще одна перлина цього міста. Шпиль ратуші прикрашений позолоченою статуєю короля Сигізмунда II Августа з 1561 року.

Поруч з ратушою знаходиться фонтан Нептуна в Гданську.
Гданськ вважається польськими воротами Балтійського моря. Фонтан Нептуна це символ та підтвердження зв’язку Гданська з вищими морськими силами.

Замок Марієнбург в Мальборк – найбільших в світі цегляний замок, що служив резиденцією магістрів Тевтонського ордена. Займає площу понад 20 гектарів.
Друга світова війна повністю зруйнувала замок та перетворила його на руїни, польська влада прийняла рішення відновити замок в довоєнному вигляді.

Сопот – морський курорт, містечко розташоване між Гданськом і Гдинею. Цікавий Сопот своїм пірсом, що є найдовшим дерев’яним морським молом (пірс) в Європі. Пірс заходить у Балтійське море на трохи більше півкілометра (515, 5 метрів).

Відеоогляд поїздки в Гданськ, Мальборк та Сопот або три цікаві дні у Польщі.