Перейти до вмісту

Фортеця Тустань, що подивитись

Не можу, ну не можу я більше сидіти вдома. Хочу десь поїхати на день відпочити від карантину та постійного сидіння вдома. Добре, що не один я такий, і не тільки мене це мучило, а тому вирішили ми з друзями поїхати подивитись що фортеця Тустань з себе представляє.

Фортеця Тустань – відео

Фортеця Тустань

Ідеальний варіант короткої поїздки на вихідних або просто на один день з друзями чи родиною – подорож до наскельної фортеці Тустань, що знаходиться недалеко села Урич Львівської області.

Як доїхати до Тустані

Їхати до Тустані зі Львова 2 години, що робить це місце особливо привабливим для сімейного відпочинку з маленькими дітками. Дорога до і навіть заїзд на територію теж хорошої якості. Вхід платний – повна вартість 60 гривень.

Тустань знаходиться в Карпатах, а значить краєвиди та чисте гірське повітря ідуть бонусом.

Фортеця Тустань

Сама фортеця Тустань знаходиться високо на скелях, висота яких досягає 5 поверхового будинку але підйом простий та легкий. Схил пологий, навіть маленькі дітки зможуть спокійно підніматись.

Фортецю звели просто на скелях, прорубуючи спеціальні пази і вруби та встромляючи у них дерев’яні колоди – таке собі давньоруське “лего”. На скелях досі збереглося понад 4000 тисячі цих пазів і врубів. На відкритих ділянках були збудовані дерев’яні стіни-частоколи висотою близько 15 метрів, а всередині між укріпленнями спорудили житлові приміщення висотою в 5 поверхів!!!

Митниця – одне з призначень цього місця. Через цю територію проходив соляний та шовковий шлях, чому б не скористатись цим і не наповнити казну.

Читайте також: Мертве озеро, водоспад кам’янка та княжі скелі біля села Тишівниця

Назва Тустань походить від словосполучення “тут стань”, яке вигукували митники до купців, що везли сіль. Або ж за легендою місцевий воєвода Мстислав цим вигуком не пропустив військо хана і воїни Тустані перемогли чисельну татарську армію, використавши вигідне положення фортеці на скелях.

Фортеця Тустань один з варіантів цікавої короткої мандрівки зі Львова на день. Якщо думаєте куди поїхати зі Львова на вихідні або на один день відпочити – їдьте у Тустань.

Фортеця Тустань – це лише початок нашої подорожі в карпати, далі буде продовження.

Позначки: