Перейти до вмісту

Фільми, які надихають на подорожі

Поговоримо про фільми про подорожі, що стали поштовхом для нових мандрівок.

В деяких містах я вже побував, а деякі тільки планую відвідати і все це завдяки фільмам, що там знімались. Це не дивно, адже гарні локації та кінематографічна картинка просто притягують туристів. То ж сьогодні розповім про фільми, які надихають на подорожі. Тут не буде ТОПу або іншого рейтингу, усі фільми, як і міста цікаві, і немає змісту їх порівнювати.

Подорожуючи Бельгією, у мене була можливість відвідати декілька міст. І саме завдяки цьому фільму я обрав поїздку в Брюгге. Залягти на дно в Брюгге – культова британсько-американська кримінальна комедія/драма. Молодий ірландський кіллер Рей та його досвідчений напарник Кен за наказом боса «залягають на дно». Місцем “відпустки” обрано маленьке бельгійське місто Брюгге. Одному з кіллерів місто дуже сподобалось і він активного його досліжує, в той час як інший навпаки не може всидіти в цій глуші та сприймає “відпустку” як вимушене ув’язнення. Одного дня Кен отримав від боса наказ вбити Рея і це тільки початок пригод… Ви не знайдете у фільмі чіткої головної ідеї, швидше, ви отримаєте задоволення від сприйняття фільму в цілому та від краєвидів цього міста.

Ще один фільм, завдяки якому я відвідав БратиславуЄвротур. Класична американська комедія, події якої відбуваються у 2004 році. Скотті — головний герой фільму, щойно закінчив школу і готується до вступу в коледж. Скотті переписується з приятелем Мікі з Німеччини, який допомагає йому вивчити німецьку мову. В один момент дівчина кидає Скотті, а Мікі пропонує Скотті зустрітися. Скотті, думає, що Мікі — хлопець і рве в розпачі всі зв’язки. Менший брат Скотті пояснює, що Мікі — це жіноче німецьке ім’я і те, що можливо він посварився з чарівною фройляйн. Скотті приймає рішення їхати до Європи, щоб помиритись з Мікі, однак шлях його лежить не просто в Берлін. Друг Скотті, найнявшись кур’єром, пропонує злітати спочатку до Лондона, а потім автостопом дістатися до Берліна.

Фільм Казино Рояль – двадцять перший фільм з серії фільмів про вигаданого агента 007 британської розвідки Джеймса Бонда. Серед локацій фільму є кадри з озером та шикарними віллами, ці сцени змінали на озері Комо, що теж вдалось мені відвідати. Вілла Балбьянелло на час зйомок перетворилася в лікарню, де Джеймс Бонд проходив реабілітацію. Інша вілла – Гаета в Сан Сіро – запам’яталася фінальною сценою бойовика, коли з її парадних сходів Джеймс Бонд вимовив культову фразу «Мене звуть Бонд, Джеймс Бонд».

Шляхетні волоцюги – музично-комедійний бойовик про пригоди батярів. Фільм знімався у нашому рідному Львові та передає атмосферу міста 1938-39 років. Приємно відзначити, що це українська картина, в головній ролі якої знявся львівський актор Юрій Хвостенко. Весела історія львівських батярів Боді та Мірека, гасло яких: «Любити Львів, жінок та жарти». Щоб життя було яскравим, шляхетні волоцюги вдаються до різних авантюр, залишаючись при цьому позитивними героями. Неочікувано для себе, вони стають опікунами юної Христі, після чого їхні пригоди набирають нових обертів.

А для любителів Венеції та Італії рекомендую подивитись фільм Турист. Стрічка підійде тим, хто бажає зануритися в світ небезпечних пригод разом з героями Джонні Деппа і Анжеліни Джолі. Американський турист Френк приїжджає в Італію, щоб залікувати душевну рану. У Венеції він знайомиться з незвичайною жінкою на ім’я Еліза. Зранене серце, схоже, готове здатися новій коханій. Однак плани Френка і Елізи грубим чином порушує вир інтриг і небезпек.

Читайте також: Куди поїхати в Україні

Опівночі в Парижі – романтична мелодрама-фантазія, в головних ролях картини зіграли Рейчел Макадамс та Овен Вілсон. Фільм, що показує глядачу Париж та закохує його у кожен квадратний метр столиці Франції. Критики, як це їм притаманно, назвали ідею простою, але відмітили, що це зовсім не французьке кіно, це погляд закоханого в Париж американця. І цей погляд ближчий, ніж погляд парижанина. По сюжету письменник та повний романтик, приїжджає до Парижа зі своєю коханою на канікули та потрапляє у минуле. Зустрічаючись там з Хемінгуеєм, Пікассо, подружжям Фіцжеральда, Гертрудою Стайн герой розуміє, що належить цьому часу і прагне лишитися там назавжди.