Перейти до вмісту

ДВЕРІ, ЖЕБРАК і ЛОТЕРЕЙНИЙ КВИТОК

Що між тим всім спільного? 🧐 А те, що це ключові ролі одної з численних львівських оповідок. Львів має безліч цікавих оповідок і сьогодні одна з таких.

Так от, ще на початку ХХ ст. львів’яни щодня зустрічали сумного чоловіка, який просив милостиню біля Латинської Катедри. Люди кликали його Юзефом або просто Юзеком і то був реальний мешканець міста, а ще це досить відома людина була у Львові.

В минулому Юзеф був добрим майстром з ліпнини, мав помешкання і, напевно, жив абсолютно звичайним життям. Тільки мав одну ваду – шалено любив грати у лотерею і трішки дивакуватим був Юзеф теж.

Юзеф певно й сам розумів, що азарт то досить погана риса характеру і до добра вона його точно не доведе, а тому вирішив зав’язати з тим ділом. Одного дня купив той пан свій останній лотерейний квиток і приклеїв його до дверей. І то ж треба так статися, що саме той квиток виграє 😱. Уявляєте які емоції у той момент він відчував?

Чоловік довго намагався відклеїти квиток, але ніяк не міг, щоб не пошкодити. І просто взяв та й зняв свої двері і отако поніс їх до лотерейної контори. Дверей, очікувано, там не прийняли і Юзеф мусів повернутися додому. А коли прийшов, то побачив, що за час його відсутності злодії вичистили його помешкання дочиста, навіть меблі винесли. Та й воно не дивно – хата ж була без дверей 🤷

Читайте також: Золочів, що подивитись

І отак мусів Юзек з того часу жебракувати, щоб хоч якось вижити. А той злощасний лотерейний квиток зрештою виявився не виграшним…


Маріанна Гункевич

екскурсовод Львів

+380673538458, +380633087724

кодова фраза “нотатник мандрівника” дає знижку 10%