Ви вивіриши поїхати у Дрогобич та запитали у google Дрогобич що подивитись? Ми теж так робили і тепер от ділимось своїми враженнями. Дрогобич варто подивитись, бо це гарне містечко. Список місць, що подивитись в Дрогобичі досить великий але усе найцікавіше можна встигнути подивитись за один день.
Дрогобич, що подивитись – відео
Дрогобич – це соляна столиця Галичини, одне з перших міст в Європі, яке освітлювали гасовими лампами. До речі, пам’ятник ліхтарю теж можна зустріти гуляючи містом.
Дрогобич – у ньому вся сіль
туристичне гасло міста
Список цікавих місць Дрогобича:
У Дрогобичі активно розвивають туризм, є навіть електронний додаток або ж туристична карта міста, яку безкоштовно можна отримати в туристичному інфоцентрі Дрогобича, тут точно є що подивитись туристам. Рекомендую почати досліджувати Дрогобич з центру міста і далі рухатись до його околиць. Зайдіть у туристичний центр у Дрогобичі та візьміть туристичн карту міста, щоб легше було орієнтуватись у місті.
Дрогобич, що подивитись у першу чергу.
Ратуша Дрогобича
Почати рекомендую саме з Ратуші, де є унікальний годинник, піднятись на дах та добре роздивитись панораму міста. Також в будівлі Ратуші знаходиться інфоцентр, а в підвалі музей ваг.
Солеварня Дрогобича
Прогулятись до старої, але діючої Солеварні та дізнатись як варять сіль. Дрогобицька солеварня – одна з найстаріших солеварень в Україні.
Заснування міста Дрогобич пов’язане із видобутком солі, Дрогобицький солевиварювальний завод – одне з найстаріших підприємств Східної Європи. А за дрогобицькою сіллю прибували чумаки з різних кінців України.
Дерев’яна церква св. Юра
Далі піти до церкви св Юра, яку ще називають “поема в дереві”. Це дерев’яна перлина Галичини, її перенесли у Дрогобич з Карпатського села, а обміняли її на сіль, яку тут і видобували. Це один з найкраще збережених храмів, що належить до числа найкращих пам’яток давньої української сакральної архітектури.


Дзвіниця та костел Св Варфоломія
Поверніться до центру міста щоб добре роздивитись дзвіницю кослету Св. Варфоломія яка колись виконувала роль однієї з брам у місто Дрогобич. Постарайтесь знайти на стіні костелу язичницького ідола. Костел Св. Варфоломія – взірець архітектури готики та бароко, що внесений до переліку 15 містичних та таємничих храмів України
Вулиця Шевченка у Дрогобичі
Прогулятись вулицею Шевченка, яку колись називали Панська, бо жили тут мажори. Саме на цій вулиці відкрили першу кав’ярню у місті. Порозглядати численні вілли: найцікавіші на мою думку – вілла бургомістра Яроша та Вілла Б’янки.
Друга вілла це – вілла-музей доктора-рентгенолога, де зараз розміщується Палац мистецтв музею «Дрогобиччина».
Музей під відкритим небом у Дрогобичі
Гуляючи містом спробуйте знайти усі арт-об’єкти, які додають сірим вулицям Дрогобича кольорів. Це піксель-зображення, мурали, лого-лавка та інші скульптури, що є частиною музею під відкритим небом.
Дрогобицький університет
Дрогобицький педагогічний університет – це ще 1 туристична родзинка міста. Університет встиг побувати в ролі в’язниці НКВС та катівні Гестапо.
Гастрофішки Дрогобича
Та неодмінно покуштувати солону заварну каву у кав’ярні Кавун, яка є гастро фішкою міста Дрогобич.
До речі, пляшка Закарпатського коньяку, палка Дрогобицької ковбаси і коробка цукерок Світоч могли відкрити не одні потрібні двері.
Читайте також: Борислав, що подивитись та куди піти туристам у Бориславі
Як доїхати до Дрогобича зі Львова:
Є декілька варіантів, як швидко доїхати до Дрогобича зі Львова. Найпростіший варіант – власний автомобіль. Але не всі можуть собі це дозволити, тому треба шукати інші варіанти.
Blablacar – за 50-60 гривень водій довезе вас у Дрогобич, а дорога займе 1 годину і 20-30 хвилин.
Інший варіант добирання до міста – це електрички, що курсують з приміського вокзалу. Їх є дві – ранкова та вечірня, але ранкову на час карантину відмінили.
Є ще варіант поїхати поїздом але це дуже дорого виходить.
Ну і можна доїхати автобусом або маршруткою із залізничного вокзалу, але будьте готові до значної кількості людей, що в умовах карантину, трохи не рекомендується.