Перейти до вмісту

Де та як орендувати житло у подорожі?

Що ще потрібно у будь-якій подорожі, окрім транспорту та їжі? Правильна відповідь – місце для ночівлі та відпочинку після довгого і насиченого враженнями дня. Але як і де безпечно та вигідно орендувати житло у подорожі?

Давайте разом спробуємо розібратись, де вигідно та зручно шукати і орендувати готель, хостел, апартаменти або ж цілу квартиру. Поговоримо про переваги та зручність у користуванні популярними сервісами оренди. Та визначимось, які з них найкращі у цьому.

Раніше я розповідав та розвінчував типові та поширені міфи про хостели та чому не варто переживати бронювати кімнату у хостелі.

Оренда кімнати чи ліжка у хостелі.

Коли я тільки починав подорожувати Європою, то дуже часто обирав саме цей варіант розміщення. Одного разу навіть зупинився у 16 місній спільній кімнаті з двоповерховими ліжками та спільною ванною кімнатою. Основною причиною цьому була ціна та місце розташування самого хостелу. Було це в далекому 2012 році, хостел, здається, називався “Марабу” і знаходився він у центрі Праги.

Популярні сайти для бронювання хостелів.

Я користуюсь сервісами Booking, Hostelbookers та Hostelworld для бронювання житла достатньо давно і ще не мав з ними жодних проблем. Окрім одного разу, про що я розповідав у попередній статті. Усі вони перевірені часом та іншими користувачами по цілому світу та займають перші позиції у цій сфері.

За своїми можливостями та функціоналом вони дуже схожі, а тому немає змісту розповідати про кожен окремо. В загальному, за своїм змістом – це сайти агрегатори, де власники хостелів та гест хаусів публікують свої пропозиції по розміщенню. Корисна фіча, що значно полегшує вибір – наявність коментарів справжніх відвідувачів. Особисто я ще користуюсь картою, мені так зручніше та простіше зрозуміти де саме знаходиться хостел і чи далеко від нього йти або їхати до центру міста або конкретної точки.

Також в одному місці зручно бронювати житло у всіх містах по вашому маршруту, є фільтри по ціні та додаткових послугах. А ще безкоштовна відміна бронювання до певного часу.

Перед тим, як забронювати кімнату або ліжно у хостелі я порівнюю ціни на усіх цих трьох сайтах. Зазвичай ціни однакові, але іноді можуть відрізнятись. А це вже реальна економія коштів.

До речі, підтвердження бронювання від Booking, Hostelbookers та Hostelworld приймається митниками без зайвих запитань та уточнень.

Бронювання квартири чи кімнати через Airbnb.

Останнім часом я все частіше користуюсь цим сервісом для бронювання житла. І цьому є декілька вагомих причин та пояснень.

Можливість жити в квартирі, що наповнена історією та передає дух міста. Можливість знайомства з місцевими мешканцями та традиціями країни чи регіону. Особливо коли ви орендуєте тільки одну кімнату, а власник живе в сусідній. Безцінні поради місцевих, куди піти та що подивитись, цікаві нетуристичні локації та заклади, щоб краще зрозуміти та відчути місто.

Можливість обирати дизайн квартири, та її наповнення. Іноді зустрічаються дуже незвичні варіанти, такі як замки, приватні вілли з басейном, трейлери або горища і навіть будинки на деревах.

Ціна такого житла співставна приватній кімнаті у хостелі і значно нижча за готельний номер.

А ще – це хороша можливість економити на бронюванні житла. Новим користувачам Airbnb дарує 56 євро на перше бронювання. Діє така пропозиція для усіх бажаючих протягом року. Але отримати її можна лише від уже зареєстрованого користувача. Щоб отримати знижку на Airbnb перейдіть за цим посиланням.

Бажаю вам гарних подорожей, цікавих людей та хороших варіантів поселення.