Перейти до вмісту

Де шукати інформацію про цікаві місця

Чим ще зайнятись на карантині, окрім самонавчання? Один з варіантів – запланувати нову подорож або хоча б почитати про цікаві місця, які завжди хотілось відвідати. Але де шукати перевірену інформацію про цікаві туристичні місця, яким джерелам варто довіряти та які альтернативні ресурси та канали для цього існують?

Плануючи подорож у Мілан, я знову скористався альтернативним способом пошуку інформації. Для цього використав instagram, де за допомогою хештегів та локацій шукав цікаві місця. Вперше перевірив ефективність цієї платформи коли планував поїздку у Бельгію. Тоді знайшов фото кита в Брюгге, що зроблений повністю з пластику, який виловили з Тихого та Атлантичного океану.

А от плануючи подорож в Брюссель, я надихався відео, що зняла блогер Маша Себова, ролик став для мене джерелом корисної та цікавої інформації про незвичні місця у цьому місті.

Взагалі YouTube в цьому плані надзвичайно корисний, бо можна відразу все роздивитись, почути думки інших мандрівників та дізнатись їх враження. Тільки, будь ласка, шукайте дійсно тревел блогерів, а не “орел та решка”, програма цікава, я сам її дивлюсь із задоволенням, але вона не про подорожі зовсім.

Підпишіться на канал Нотатник Мандрівника, якраз один з цікавих туристичних каналів на YouTube.

Хорошим джерелом актуальної та перевіреної інформації є видання Lonely Planet. Їх путівники охоплюють практично усі туристині міста (понад 8000 міст), та засновані на відгуках інших мандрівників. Випускаються у паперовому або електронному варіанті, подана інформація точно відповідає дійсності. Правда коштують вони грошей і не всі путівники перекладені на українську або російську мову, що не всім може підійти.

Користуюсь також інтернет довідником mapme.club, де уся практична та необхідна туристам інформація подається структуровано та українською мовою. Тут ви знайдете не тільки відповідь на запитання “що подивитись” а також “як доїхати”, відповіді про візи, погоду та багато іншого. Сторінка проекту в FB має понад 11 тис лайків, що говорить про якість та корисність довідника.

Також мені подобається вишукувати інформацію на різних персональних блогах. Як на мене тут немає сеошної оптимізації текстів або просто заточених під трафік. Автори пишуть душевніше та діляться власними думками. Часто саме на таких блогах дізнаються цікаві факти, історії чи легенди. Конкретні блоги рекомендувати не буду, бо зазвичай для кожної поїздки знаходжу новий блог.

Плануючи поїздки в межах України, стараюсь також шукати інформацію у різних газетах, навчальних матеріалах та дослідженнях істориків. Моя історія про подорож у Чернівці наповнена інформацією з таких джерел. У розповіді про вулицю Панську та її нічних метеликів якраз використав знайдені в газетах матеріали.

Пошук інформації для подорожей – це довгий але дуже цікавий та захоплюючий процес. Не лінуйтесь читати, якщо хочете дізнатись та побачити більше за інших.