Перейти до вмісту

ДЕ ЛІКУВАЛИСЯ ЛЬВІВ’ЯНИ

Поговоримо трохи про медицину? Зараз в нас сімейні лікарі, приватні і державні клініки, різні кабінети і т.д. А як було 100 років тому та як і де лікувались Львів’яни у давнину?

🏥 Крайовий загальний шпиталь

Одна з основних лікарень Львова, заснована на базі шпиталю монахів Боніфратрів у приміщенні скасованої колегії Піярів ще наприкінці XVIII ст. Тепер це наша Обласна клінічна лікарня.
Тут були й інфекційний відділ, і пологовий, і психіатричний, і один з перших моргів. А лікарі паралельно займалися і науковою діяльністю.

🏥 Державний заклад для психічно хворих на Кульпаркові

В нас і зараз фраза “тобі на Кульпарків треба” означає зовсім не напрямок руху 😂 Але сам заклад був організований якнайкраще: сад, тиха територія, власна пекарня, ковбасний цех і бійня – повне забезпечення. Тут все мало лікувати людей – процедури, праця, відпочинок. Лікарня переїхала у власне приміщення на Кульпарків у 1875р. і досі там діє.

🏥 Дитячий шпиталь св. Софії

Заснований і облаштований на кошт княгині Ядвіги Сапіги у 1845р. в районі Новий Світ, а з 1882р. переїхав до нового корпусу поруч з Крайовим шпиталем. Тепер там отоларингологічне відділення Обласної клінічної лікарні.

🏥 Інфекційна лікарня

У 1910р. місто ухвалило рішення збудувати окрему інфекційну лікарню на 120 ліжок. Крім того був корпус для проживання лікарів, господарський корпус, дендропарк і окрема частина для попереднього огляду пацієнтів. Розташована лікарня на вул. Пекарській і має ще 2 філії на сьогодні.

🏥 Народна лічниця

Ініціатива належить відомому лікареві Євгену Озаркевичу, а меценатом став митрополит Андрей Шептицький. Так у 1903р. постала лікарня, поруч собору св. Юра, де безкоштовно лікували тих, хто не мав коштів на дорогу медицину. Незалежно від віросповідання чи національності. Відновила свою діяльність за Незалежності.

Читайте також: Куди поїхати в Україні

Ще була лікарня для хворих на туберкульоз – Санаторій каси хворих, тепер Охматдит. А також єврейський шпиталь Бет Хулім та Санаторій львівського товариства боротьби з туберкульозом.


Маріанна Гункевич

екскурсовод Львів

+380673538458, +380633087724

кодова фраза “нотатник мандрівника” дає знижку 10%