Перейти до вмісту

Брно – Чехія, що подивитись

Брно називають містом студентів в Чехії, але чи є тут щось цікаве для туристів? Які туристичні місця в Брно треба відвідати, що подивитись та куди сходити в Брно? На ці запитання я спробую відповісти та складу свій список “що подивитись в Брно” за один день.

На другий день, після Братислави, ми вирушили в Чехію, погуляти та дізнатись що є цікавого та що подивитись в Брно. Квитки на автобус в Брно коштують від 5 до 10 євро, а час подорожі усього 1,5-2 години. Прогноз погоди обіцяв сонячний день, що не могло не радувати.

Брно, що подивитись – відео

Брно, що подивитись

А чи знали ви, що в Брно свого часу був свій дракон? Опудало якого можна побачити і в наш час.

Як доїхати в Брно?

Їхали ми в Брно з Братислави 1,5 години автобусом з кондиціонером та безкоштовним WI-FI, що дозволило з користю використати цей час. Квиток купували на сайті Фліксбас за 5 євро. Для зручності краще користуватись додатком, адже там і обрати дату і оплатити квиток можна. Ну і звисчайно ж роздруковувати його теж у такому разі не доведеться.

А поки ми їхали я відзначив у ішному додату усі цікаві місця, яуі хочу подивитись. Я користуюсь програмою “Maps me”, де відзначаю усі найцікавіші місця які хочу побачити. Цього разу я теж не зрадив своїй звичці та склав одноденний маршрут по Брно.

Що подивитись в Брно?

Брно – старовинне місто, за розміром та значенням поступається лише столиці Чехії, Празі. Місто багате на історичні будівлі та незвичні пам’ятки.

Автобусна станція в Брно знаходиться в 15 хвилинах ходу від центру. Перше, що ми побачили по приїзду – це силует собору святих Петра та Павла.

Собор св. Петра та Павла в Брно.
Головний храм в місті збудований в романському стилі в 1296 році. Знаходиться собор св. Петра та Павла на пагорбі, а тому його добре видно здалеку. Свого часу храм постраждав в пожежі, але був відреставрований. Висота веж собору сягає 84 метра кожна.

Про годинник на одній з веж є цікава історія. Щодня церковні дзвони дзвонять не в 12 ранку, як це прийнято, а об 11 ранку, тобто на 1 годину раніше.

У 1645 році один генерал пообіцяв звільнити місто, якщо не зможе захопити його до полудня. Той, хто дзвонив в дзвони в цей день випадково продзвонив раніше на одну годину, таким чином звільнивши місто від загарбника. Сьогодні образ церкви зустрічається на монеті в 10 крон.

Ще одним цікавим місцем в Брно є монастир Капуцинів.
Відомий монастир своєю гробницею, де поховані мощі шістнадцяти ченців. Поховані вони без трун, голова кожного лежить на двох цеглинах. Унікальна система циркуляції повітря в гробниці зберегла тіла ченців, виглядають вони як живі. У склепі є напис: «Ми вже були такими, як ви. І ви теж будете такими, як ми».
В гробницю водять екскурсії але ми запізнились на початок, а до наступної було більше години.

Біля монастиря починається площа Овочевий ринок та фонтан Парнас в Брно.
Декілька віків на площі велася жвава торгівля овочами та птицею. Ринок зберігся і до наших днів, численні продавці фруктів, овочів та квітів цьому підтвердження.
Центральну частину площі займає фонтан Парнас. У центрі якого, на постаменті з каменю, височіє фігура богині Європи.
Фігури з трьох сторін фонтану символізують три держави. Вавилон позначений крилатим левом і короною, Греція – драконом і стрілами, фігура Персії з рогом достатку.

Пройшовши з десяток метрів вперед ми підійшли до старовинної Ратуші в Брно.
Будівля ратуші одна з найстаріших у місті. Будівництво розпочалось ще на початку 13 століття, а в 14 столітті Ратушу почали використовувати за призначенням. В задньому крилі ратуші знаходилась в’язниця.
Сьогодні ратуша – це туристичний центр Брно. На ратушу можна піднятись щоб добре роздивитись усе місто, що ми і зробили, а ще можна прогулятись її кімнатами.

Всередині порталу ратуші знаходиться ще 1 пам’ятка Брно – неофіційний талісман міста – Брненський дракон або крокодил.

За однією з легенд, Брненський дракон довгий час наводив жах на місцевих жителів, поки в’язень замку Шпильберг не погодився здолати його. Вдалось це зробити цікавим способом: наповнивши отрутою шкуру теляти та кинувши приманку в логово дракона. Чудовисько вмить проковтнуло наживу і незабаром було переможено. На честь перемоги над драконом в’язня звільнили, а з дракона зробили опудало, яке і донині прикрашає будівлю Старої ратуші.

Половину маршруту та пам’яток зі списку туристичних місць Брно ми подивились, тому вирішили трішки перепочити та з’їсти морозиво на площі Свободи. Від ратуші до площі йти орієнтовно 10-15 хвилин.

Площа Свободи та Маріанський чумний стовп в Брно.
В давнину цю прощу місцеві називали “нижній ринок”, тут знаходяться будинки відомих і заможних жителів міста. Вид зверху на площу нагадує перевернуту літеру «А».
Маріанський чумний стовп, що знаходиться на цій прощі, символізує звільнення міста від облоги шведським військом і від чумної зарази. На вершині стовпа знаходиться статуя Діви Марії з немовлям.
В цей час на площі знімали фільм або кліп, притягнули старий паровоз та розставили людей у військовій формі. Можливо завдяки цьому Брно отримає ще більше популярності у туристів, як свого часу Брюгге.

Найцікавішим об’єктом на цій прощі є Астрономічний годинник в Брно.
Годинник коштував місту 0,4 млн. євро. Схожий на чорний огірок, гільзу або патрон.

Щодня об 11 ранку, з одного з 12 отворів, що знаходяться в курантах годинника, викочується скляна кульку. Той, чия рука буде знаходитись у правильному отворі, зможе цю кульку забрати собі.

Гранітний годинник висотою 6 мітрів. Його верхня частина крутиться, а щоб дізнатися час і зрозуміти роботу годинника, потрібна інструкція. На перший погляд взагалі не зрозуміло що це за інсталяція.

Залишивши площу з її пам’ятками позаду ми попрямували у ще цікавіше місце – Костніца у св. Якуба (Костел святого Якуба).
Друге за розміром (після паризького) кісткосховище в Європі. Знайшли його археологи в 2001 році під костелом св. Якуба в Брно.

Кількість похованих тут налічує 50 тисяч осіб!

Тут поховані, в основному, жертви середньовічних епідемій чуми та холери.
Кладовище біля костелу св. Якуба існувало з 13 століття. З часом місць стало не вистачати, тоді в Брно придумали особливу систему поховання: через 10-12 років після поховання могилу відкривали, діставали останки і в це ж місце ховали нового померлого, а кістки попереднього складали в кісткосховище.
Місце досить моторошне, усього доступно три зали, вхід платний.

Читайте також: Братислава – Словаччина, що подивитись.

Останнім туристичним місцем в Брно, яке ми відвідали, був замок Шпильберг.
Замок знаходиться в стороні від усіх основних туристичних місць. Піднімались ми до замку через гарний парк хвилин 20. За своє довге існування замок декілька разів змінював призначення. Спочатку – житловий будинок, потім військова фортеця, ще пізніше в’язниця.
Зараз в замку знаходиться музей. На першому поверсі можна побачити тюремні камери. А у кутовій вежі розмістився оглядовий майданчик, з якого добре видно все місто.

Місто Брно залишило по собі гарне враження та приємні спогади. Місто цікаве, наповнене старовиною та цікавими пам’ятками. Компактний розмір та малі відстані між історичними об’єктами дозволяють оглянути Брно за один день. Це хороша альтернатива Празі, але ніяк не повноцінна заміна. Ціни на харчування та сувеніри на рівні Польщі, що теж приємно вразило.