Перейти до вмісту

Братислава – Словаччина, що подивитись.

В червні цього року я прийняв рішення відвідати Словаччину та полетів до її столиці – Братислави. Що подивитись в Братиславі цікавого за один, два дні та чим зайнятись туристу в Братиславі? На ці запитання і я буду давати відповіді у цій статті.

Братислава, що подивитись – відео

Братислава, що подивитись

Як доїхати в Братиславу?

Дістатись Братислави можна декількома способа. Автобуси, потяги, власний транспорт, та хоч пішки. Я ж обрав найшвидший та найдешевший на той час. На сайті Wizz Air знайшов дешеві квитки у дві сторони, спакував рюкзак, взяв камеру та вирушив в подорож. А щоб моя подорож була ще цікавішою – вирішив подивитись ще Брно. Про Брно буде окрема стаття.

Декілька фактів про Братиславу:

  • Факт перший: Місто шести назв – в залежності від того, хто володів містом.
  • Факт другий: Місто, що має більш ніж тисячолітню історію є наймолодшою столицею в Європі.
  • Факт третій: Братислава та Відень – найближче розташовані одне до одного столиці у світі після Риму та Ватикану.

Що подивитись в Братиславі?

Розпочалось моє знайомство з Братиславою з Михальської брами (Michalska brana).
Це єдині ворота, що збереглися в місті з часів Середньовіччя. Їх звели приблизно в 1300 році та вважають однією з найстаріших будівель міста. Висота Михальської брами 51 метр, нагорі зображена сцена битви архангела Михаїла з драконом.

Проходячи Михальські ворота, зверніть увагу на найвужчий будинок в Словаччині, що знаходиться праворуч від воріт. Його фасад має ширину всього 1,3 м.

Минувши ворота та повернувши праворуч нас зустрічає вулиця Баштова.
Ця вулиця була закладена уздовж міських стін і вважається найвужчою вулицею Братислави.

В будинку під номером 7 до 1849 року проживав місцевий кат.

Прогулюючись вулицями Братислави ми вийшли до серця міста – головну площу.

Головна площа Братислави або Ринкова площа. Місце, де проходять Великодні та Різдвяні ярмарки, що приваблюють туристів з різних країн. Тут дуже органічно поєдналися різні архітектурні стилі, а в тіні невисоких дерев проглядаються ресторанчики, магазини, кафе та галереї.

Ще одне цікаве місце в Братиславі – Стара Ратуша. Ратуша теж знаходиться на головній площі – це ще одна з найстаріших будівель в місті. Ратуша в Братиславі об’єднала в собі декілька будівель в різних архітектурних стилях. Найстаріша частина Ратуші – кутова вежа, збудована в XIII ст.
У приміщеннях старої Ратуші приймалися рішення, що стосувались життя містян, обговорювалися нагальні проблеми, вшановувалися високі гості, в тому числі монархи.
Незмінним залишилося тільки одне – вежа Ратуші в Братиславі досі залишається однією з найвищих споруд в місті і дозволяє чудово роздивитись місто. Зараз в ратуші знаходиться міський музей.

На рівні другого поверху вежі з 1805 року застрягло ядро, випущене з французької гармати.

Фонтан Роланда теж знаходиться на головній площі Братислави. В його центрі – скульптура угорського короля Максиміліана II. Нажаль фонтан побачити ми не змогли, його закрили на реконструкцію.

Причиною будівництва фонтану послужила пожежа, що сталась в момент церемонії коронації монарха.

А ще в Братиславі багато різних пам’ятників та скульптур.

Пам’ятник Красунчику Наці, скульптура присвячена конкретній людині, яку звали Ігнац Ламар. Йому не щастило в житті, але він не сумував і завжди виглядав розкішно, вітав перехожих, піднімаючи капелюх.

Пам’ятник Гансу Крістіану Андерсену. Письменник відвідав Братиславу в 1841 році, назвав місто казковим. Братислава надихнула його на написання казки «Дівчинка з сірниками». До речі, я мав можливість відвідати батьківщину Андерсена – Данію, Копенгаген, де теж є пам’ятник цьому письменнику.

Найвідоміша скульптура в Братиславі – пам’ятник Зеваки. Кумедна скульптура також має свою легенду. Якщо потерти кінчик шапочки Зеваки, то можна розраховувати на виконання бажання.

В Братиславі, як і в Чернівцях є своя вулиця Панська. Вулиця Панська в Братиславі одна з найвідоміших вулиць. На Панській вулиці, як і в Чернівцях, селились аристократи і найбагатші люди Братислави. Вулицю прикрашають красиві палаци, що належали відомим родинам Угорщини та Словаччини.

Залишивши позаду вулицю Панську ми попрямували в сторону найбільшого собору в Братиславі.

Центральний Собор святого Мартіна в Братиславі. Собор збудований в 1221 році. Саме тут короновались практично всі королі Австро-Угорської монархії. Крім того, Собор святого Мартіна цікавий тим, що на сусідніх до нього прибудовах замість вікон намальовані досить сучасні картини. Виглядає це цікаво та весело.

Висота шпиля собору – 85 метрів (це приблизно 30 поверхів, якщо
порівнювати зі звичайним будинком), а на його вершині знаходиться золота подушка з точною копією Угорської королівської корони.

Біля собору починається «Королівський шлях», ще одна пам’ятка в Братиславі, пройтись по якому можна і зараз – потрібно слідувати за невеликими коронами на кам’яній бруківці.

Міст SNP теж входить до списку відомих місць. Міст унікальний тим, що не має жодної опори над річкою. Тримається за рахунок двох опор на суші і однієї, що висить в центрі. Висота мосту – 95 метрів, довжина понад 430 метрів, а ширина – 21 метр.
Родзинкою моста SNP є ресторан і оглядовий майданчик, розташовані на вершині висячої опори, що нагадує космічний корабель прибульців або, просто, літаючу тарілку. Звідси і його назва UFO.
Відвідати міст та оглядовий майданчик нам не вистачило часу.

Ще однією візитівкою Братислави, що входив до списку “що подивитись у Братиславі” за один день є Братиславський град. Символ не тільки словацької столиці, а й усієї країни. Могутня фортеця жодного разу не була взята ворогом, зате тотально згоріла в 1811 році.

За легендою, один із солдат гарнізону готував собі обід. Кастрюля з обідом перевернулася, що спровокувало пожежу.

Братиславський град достатньо великий комплекс, що знаходиться на пагорбі. Складається з групи будівель, саду та парку. Чотири крила будівлі об’єднані чотирма невисокими вежами, своєю формою нагадує перевернутий табурет. Комплекс видно зі всіх сторін міста. Місцеві жителі часто називають цю фортецю «табуреткою».

Читайте також: Комо та Белладжо, що подивитись, куди поїхати з Мілану

Останнім місцем нашої екскурсії Братиславою став Президентський палац. Побудований в 1765 році як резиденція графа Антона Грассалковіча. Перше, що ви побачите біля президентського палацу в Братиславі – це фонтан у формі земної кулі. Якщо пощастить – потрапите на урочисту зміну варти.

Ось такі цікаві місця ми побачили в Братиславі. Екскурсія містом зайняла повний день. Більшість туристів їде відразу в Відень або Прагу, оминаючи Братиславу. Я рекомендую обов’язково зупинитись в цьому місці, адже воно того вартує. Місто гарне та заслуговує вашої уваги.