Перейти до вмісту

Бережани та Бережанський замок, що подивитись

Бережани та Бережанський замок, що подивитись та куди піти. Бережани – цікавий варіант поїздки на день. Адже Бережани – це золота провінція, що має непросту, але цікаву історію. На Бережанський замок ще кажуть Східний Вавель, бо він не гірший за оздобленням за польського сусіда. Знаходиться ця краса у Тернопільській області

Бережанський замок – відео

Бережани, що подивитись

Бережани, що подивитись:

А що подивитись у Бережанах та куди піти? Ну, хоча б відвідати центр міста, а саме Площу Ринок та Ратушу міста. Якщо цього мало, то звичайно, що потрібно прогулятись до замку у Бережанах. Як на мене замок у Бережанах – найцікавіше, що є у містечку.

Ратуша в Бережанах збудована у 1803 році. За своїм призначенням, як адміністративна будівля, майже не використовувалася. За декілька років після завершення будівництва в ній розмістилися численні ятки і крамниці, а також місцева гімназія. Зараз тут розташовані декілька музеїв.

Зайти у парафіяльний костел Різдва Богородиці або Собор Святої Трійці. До речі, собор Святої Трійці знаходиться відразу навпроти ратуші. Це єдиний храм у Західній Україні, збережений у межах ринкової площі. Всередині зберігається Чудотворний образ Матері Божої Римської і святі мощі.

Прогулятись до колонії де сидів один з колишніх президентів. Сама колонія знаходиться на території Бернардинського монастиря.

Піднявшись на гору можна помилуватись панорамою міста Бережани. Правда то ще через кущі треба пролізти або попроситись до когось на подвір’я.

Бережанський замок

Як на мене найцікавіше з того всього – це замок Синявських або ж Бережанський замок. Місце цікаве, бо це і замок, і палац одночасно. Його ще називають східним Вавалем за свою розкіш (поправочка – називали так). Більше цікавого про замок у Бережанах я розповідаю у відео, тому перегляньте його.

Збудували Бережанський замок не на пагорбі, як зазвичай, а на болоті, між двома притоками річки Золота Липа. На територію замку вхід платний але це дуже символічна платня. А ще тут можна послухати екскурсію.

Читайте також: Поморянський замок та село Рай

Замок майже 2 століття ніхто не міг взяти, кажуть тут були навіть спеціальні греблі, що могли затопити замок під час навали.

Топ місць у Бережанах

  • Бережанський замок
  • Центр міста
  • Ратуша у Бережанах
  • мабуть це все

Місто Бережани – маленьке та гарне містечно, що трішки обділене туристами. Але ми однозначно рекомендуємо вам поїхати у Бережани на день, щоб відчути дух цього міста.