Перейти до вмісту

5 міфів про хостели

Плануючи відпочинок багато туристів обирають для ночівлі готелі, оминаючи хостели стороною. Бо щиро вірять, що в хостелі поганий сервіс, брудно, шумно та невідомо хто проживає. Існує багато міфів про хостели, які зупиняють туристів у виборі хостелу, як місця відпочинку.

Сьогодні я розвію 5 типових міфів про хостели. Сподіваюсь після цього ви по-іншому почнете відноситись до оренди кімнати або ліжка в хостелі.

“Дешева рибка – смердюча юшка”.
Наші люди звикли, що низька ціна означає погану якість послуг. Насправді це не завжди так. Обираючи хостел, зверніть увагу на відгуки інших відвідувачів. І навіть не сумнівайтесь, що вони написані справжніми туристами, а не власниками хостелу.
Переважна більшість хостелів по якості сервісу та списку послуг відповідає 2*-3* готелям, а коштують значно дешевше. Практично усі вони надають безкоштовний WI-FI, мають кімнату відпочинку, деякі пропонують безкоштовні сніданки та гігієнічні засоби. І головне, це те, що знаходяться вони в центрі міста.

Мережеві хостели дбають про репутацію та забезпечують однаково високий рівень у всіх країнах.

Невідомо хто проживає в хостелі.
Ще одним стереотипом про хостели є те, що там проживають імігранти, п’яниці або сумнівні люди. Ну, ми ж з вами не п’яниці або імігранти. Не переживайте з цього приводу, на сусідньому ліжку спить турист з Німеччини або ж це сімейна пара з Франції, що теж приїхала сюди на екскурсію. Та й самим власникам хостелів не вигідно селити таких людей, адже усі дбаються про свою репутацію. Така “ненадійна” категорія людей обирає для свого проживання хостел десь далеко від центру, або у гуртожитку.

У хостелах шумно, тут неможливо виспатись.
Це дійсно може іноді бути проблемою, особливо якщо у вас дуже чутливий сон і ваша кімната межує зі спільною кімнатою відпочинку.
Але зазвичай така кімната знаходиться на першому поверсі хостелу або у його підвалі подалі від туристів. Також у багатьох хостелах заборонено розпивати алкогольні напої або є спеціальні години, або правила для цього, наприклад після 23:00 тихий час.

На сайті одного хостелу я на власні очі бачив повідомлення, що вони не поселяють великі компанії, особливо якщо вони з Англії.

В одній кімнаті багато людей.
Дійсно в кімнаті може бути 6 і 10 та навіть 14 людей. Але ви ж самі можете собі обрати кімнату. Будь-який хостел має як спільні, так і приватні кімнати для 1-2 або 3 людей. Якщо комфорт для вас на першому місці, а бюджет дозволяє взяти окрему кімнату – беріть, це всерівно буде дешевше за готель.

Одного разу ми з подругою жили в Празі в 16 місній кімнаті.

В хостелах крадуть речі.
Ніхто ніколи не може гарантувати 100% безпеку ваших речей, навіть в супермаркеті це пишуть на скриньках. Хоча в їхньому випадку це брехня, бо за законом вони таки несуть відповідальність.
У всіх кімнатах хостелів є індивідуальні шафки із замком для зберігання цінних речей. Покладіть на ніч фотоапарат, телефон чи планшет у таку шафку та спіть спокійно.
При поселенні у більшості хостелів записують паспортні дані усіх мешканців, а коридори та спільні кімнати обладнані камерами, в разі чого буде куди звертатись.
Із власного досвіду скажу, що іноземці спокійніше ставляться до цього. Неодноразово бачив, як дівчина чи хлопець залишає на сусідньому ліжку макбук чи телефон на зарядці та йде по справах на декілька годин. І нікому навіть в голову не приходить думка спробувати вкрасти.

Не бійтесь оселятись в хостелах, це завджи цікаві знайомства, хороші враження та економія коштів. І не забувайте читати відгуки, на Booking.com їх тисячі. Жодень власник хостелу фізично не зможе написати стільки позитивних коментарів.