Перейти до вмісту

5 Львівських привидів

За свою багатовікову історію Львів назбирав не лише чимало пам’яток архітектури та життєвих історій своїх мешканців, але й обріс численними містичними легендами і завів собі не одного привида.

Найвідоміші привиди та примари Львова:

👻 Привид Чорної Труни – почав з’являтися у Ратуші більше 400 років тому і до мурашок лякав вартових та родину сурмача, яка жила у вежі Ратуші. Труна з гуркотом рухалася коридорами і залами, а іноді ще й стогнала. Якщо на її шляху траплявся суддя, то міг почути слова “Пам’ятай судити справедливо”.

Кажуть, що колись колегія суддів засудила до страти невинного і душа його таким чином застерігала інших суддів від необачних вчинків.

👻 Домініканець – цього привида досі можна зустріти у приміщеннях колишнього Домініканського монастиря. Найбільше він любить прогулюватися підземеллями, хорами та замурованими залами бібліотеки.

Працівники музею кажуть, що монах дуже чемний і нікого не лякає, любить собі тихенько шарудіти книжками і час від часу пройтися коридорами.

👻 Сурмач – його примару бачили після падіння Ратуші у 1826 р. і десь ~ до кінця XIX ст. Сурмач теж був досить вихованим привидом – не чіплявся до людей і не лякав їх до смерті, а тільки іноді просив послухати як він грає на сурмі.

Одного разу якийсь нетверезий батяр погодився послухати гру Сурмача, але вона виявилася такою фальшивою, що батяр присоромив музиканта. Привид засмутився і більше його ніхто не бачив.

👻 Юлік з бібліотеки – на вулиці Мулярській за 5хв ходьби від Оперного театру є Центральна міська бібліотека. Але сам будинок має давню історію – колись тут стояв притулок для безпритульних євреїв і мав багато таємних ходів для різного роду втікачів. Юлік жив по сусідству з бібліотекою, але вже відразу по смерті не мав спокою. Він і зараз любить човгати кімнатами, вмикати або вимикати світло і нагадувати про себе.

👻 Чорна Пані – блукає вона Личаківським цвинтарем, одягнута у все чорне і з дуже нечітким обличчям. Ніхто не знає, що це за дама і яка її доля, але найчастіше вона нікого не рухає і просто проходить повз.

А ще у Львові люблять розповідати легенду про цілий потяг-привид, але то вже іншим разом


Маріанна Гункевич

екскурсовод Львів

+380673538458, +380633087724

кодова фраза “нотатник мандрівника” дає знижку 10%