Перейти до вмісту

5 локацій за межами Львова, які можна відвідати за один день

Давайте будемо чесні самі з собою – чіткого кінця карантину ще явно не видно і можливість зганяти навіть до Перемишля теж буде нескоро 🤷. Пропонуємо 5 локацій за межами Львова, куди легко доїхати і є що подивитись.

1️⃣ Острог (Рівненська область)

Одне з найвідоміших історичних міст України, давня резиденція князів Острозьких – магнатів, яких поважала вся Європа. Раджу відвідати Острозький замок, Луцьку браму, Острозьку академію і просто прогулятися вуличками міста.

2️⃣ Дубно і Тараканівський форт (Рівненська область)

Дубно – це таке типове провінційне містечко з власною гідністю та цікавою історією. Там теж є гарний замок, хоча всередині його трохи попсували типово совковим ремонтом. Крім замку, у місті є декілька цікавих храмів і симпатичних будинків. А поруч з Дубном є Тараканівський форт – пам’ятка Австрійського періоду. Вражаюче гарна і вражаюче знищена. Треба їхати поки ще є.

3️⃣ Кременець (Тернопільська область)

Містечко з багатою історією та руїнами замку королеви Бони Сфорци. Її мати, герцогиня Мілану, за легендою позувала да Вінчі для Мони Лізи 😱. У місті є дуууже гарний колишній костел Єзуїтів, а ще Богоявленський монастир, музей польського письменника Юліуша Словацького і красиві будинки.

4️⃣ Теребовля (Тернопільська область)

Колишнє княже місто. Пам’ятаєте з історії, що там князював брат нашого короля Данила – Василько Романович? Так от, в Теребовлі також є руїни замку на високій горі з гарним краєвидом. У місті варто роздивитися церкву св. Миколая, зіпсований євроремонтом колишній костел Кармелітів, костел св. Петра і Павла у стилі римських базилік.

Читайте також: Жовква, що подивитись

5️⃣ Галич і Рогатин (Івано-франківська область)

Княже місто Галич, одна із столиць Галицько-Волинської держави. Замок, площа Ринок, скансен, давній Галич (Крилос) з церквою св. Пантелеймона – ось короткий перелік. А в Рогатині надзвичайна дерев’яна церква, а ще неоготичний костел і пам’ятник Насті Лісовській, більш відомій як Роксолана.