Перейти до вмісту

10 фактів про ТЕАТР ЗАНЬКОВЕЦЬКОЇ

Театр Заньковецької – це один з найбільш улюблених та відвідуваних театрів у Львові і ми самі називаємо його акторів та працівників “наші заньківчани”. Цей театр таїть в собі чимало цікавинок і я спробую їх розповісти хоча б частково 😉

10 фактів про ТЕАТР ЗАНЬКОВЕЦЬКОЇ

1️⃣ Перша назва – Скарбківський театр – від імені фундатора, графа Станіслава Скарбка.

2️⃣ Збудований у стилі класицизму Йоганом Зальцманом і Людвіґом Піхлем у 1836-1842р.

3️⃣ Щоб збудувати театр на вологому ґрунті, у землю було вбито ~16 000 паль (колод) з мореного (вимоченого у соляному розчині) дуба, а вже на цю “подушку” ставили споруду.

4️⃣ Будівля стоїть на місці колишнього Низького замку – маєтку князя Лева та згодом резиденції королівського старости.

5️⃣ Під час відкриття театру, на балу граф Скарбек закохався у юну Софію Яблоновську, з якою вони одружилися, але не були щасливими у шлюбі та згодом розлучилися. Софія Яблоновська вдруге вийшла заміж за драматурга графа Олександра Фредра і вони стали бабусею та дідусем майбутнього митрополита Андрея Шептицького.

6️⃣ Графи Фредро та Скарбек, незважаючи на це, приятелювали, належали до Галицького клубу конярства і Скарбек ставив прем’єри вистав Фредра у своєму театрі.

7️⃣ До побудови споруди Галицького сейму (тепер головний корпус Університету), парламентарі часто винаймали для засідань приміщення театру.

8️⃣ На момент побудови Скарбківський театр був 3-м у Європі за своїми розмірами.

9️⃣ Будівля, за задумом Скарбка, була оточена різними крамницями, салонами, кав’ярнями та іншими прибутковими закладами, а сам театр звільнювався від податків на 50років.

🔟 У 1944р. до Львова наказом уряду перевели на постійне перебування театральну трупу імені Марії Заньковецької і з цього часу театр називають саме так.

Читайте також: Куди поїхати в Україні

Це лише маленький шматочок історії та цікавих фактів про театр Заньковецької, що у Львові.


Маріанна Гункевич

екскурсовод Львів

+380673538458, +380633087724

кодова фраза “нотатник мандрівника” дає знижку 10%