Перейти до вмісту

10 фактів про ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ ГАЙ

Одне з найбільш популярних місць у Львові, особливо за гарної погоди для сімейного відпочинку – Шевченківський гай. Тут затишно, цікаво, просторо і можна відпочити від міської суєти всього за 20хв пішки від площі Ринок. А що ми знаємо про це місце, ділимось 10 фактами про Шевченківський гай?

10 фактів про Шевченківський гай

1️⃣ Повна назва – Музей народної архітектури та побуту імені блаженного Климентія Шептицького, а в народі “Шевченківський гай”.

2️⃣ Климентій Шептицький – це рідний брат митрополита Андрея Шептицького, ігумен монастиря отців-Студитів, який загинув мученицькою смертю від рук катів НКВД у тюрмі “Владімірскій централ”. Проголошений блаженним під час візиту Папи Римського Івана Павла ІІ до України у 2001р.

3️⃣ Скансен розташований на землі, яка колись була закуплена та подарована монахам-Студитам митрополитом Андреєм Шептицьким.

4️⃣ Ідея скансену у Львові також належить митрополиту Андрею та Іларіону Свенціцькому. Митрополит задля цього у 1930р. профінансував перевезення церкви з с.Кривки (1761р), яка стала першим експонатом майбутнього музею.

5️⃣ На сьогодні в музеї зібрано понад 100 експонатів – 6 храмів, школа, олійня, тартак, сукновальня, млин та багато інших житлових і господарських споруд.

Львів | один день з життя Львова

Львів | один день з життя Львова

6️⃣ Ідея скансену як музею під відкритим небом взагалі належить скандинавам.

7️⃣ Історія музею перервалася ІІ світовою та подальшими окупаціями, а остаточною датою створення є 1971р.

8️⃣ У фондах музею зберігається понад 20тисяч експонатів – домашній реманент, національні строї, сакральна скульптура та живопис та багато іншого.

9️⃣ У Гаю постійно проводять різні тематичні фестивалі – свято хліба, свято меду, Великдень в Гаю, Різдво в Гаю та інші.

Читайте також: Куди поїхати в Україні

🔟 Щотижня із середи по неділю більшість хаток тут відкрита, їх можна оглянути, а ще спробувати свої сили у різних майстер-класах.


Маріанна Гункевич

екскурсовод Львів

+380673538458, +380633087724

кодова фраза “нотатник мандрівника” дає знижку 10%