Перейти до вмісту

Цікаві факти про прокуратуру у Львові

Так, а хтось тут ще пам’ятає рубрику “10 фактів про…”? Я ще не забула 😀 Повертаю рубрику в діло розповіддю про одну дуже гарну, але неприступну як фортеця, будівлю – Львівську обласну прокуратуру 😎

Цікаві факти про прокуратуру у Львові:

1️⃣ Перше призначення будівлі – Торгово-промислова палата.

2️⃣ Збудована у 1907-1910 роках за проектом Альфреда Захарієвича і Тадея Обмінського у стилі пізньої сецесії з елементами неокласицизму.

3️⃣ Цьогоріч відзначають 150 років з дня народження Альфреда Захарієвича, який, до речі, був також співвласником фабрики спирту і дріжджів.

4️⃣ Основні роботи з будівництва виконала фірма Івана Левинського, одного з найкращих будівельних підприємців Галичини!

5️⃣ Всередині будівлі збережено багато автентики: наприклад, оригінальні вітражі з рослинними орнаментами з фабрики Желєнських у Кракові.

6️⃣ Основне приміщення Палати – це зал засідань, в якому весь інтер’єр був продуманий відповідно до тематики установи: торгівля і закони ринку.

7️⃣ У залі є 6 тематичних розписів-композицій художника Фелікса Виґживальського: “Праця”, “Витривалість”, “Сила”, “Фортуна”, “Срібло” (“Перемінний капітал”), “Золото” (“Постійний капітал”).

8️⃣ Розписи в залі доповнюють і скульптури Зиґмунта Курчинського: “Праця”, “Відпочинок”, “Меланхолія”, “Мир”, “Кохання”, “Час”.

9️⃣ На сходовій клітці є дуже гарні квіткові мозаїки, які гарно пасують до великого вітража.

Читайте також: Куди поїхати в Україні

🔟 Від початку будівля була обладнана центральним опаленням, електрикою, зокрема ліфтом, а також внутрішньою телефонною мережею.

На даний час потрапити сюди можна лише за попереднім дозволом і тільки з паспортом в руці. Але зовні можна роздивлятися скільки завгодно.


Маріанна Гункевич

екскурсовод Львів

+380673538458, +380633087724

кодова фраза “нотатник мандрівника” дає знижку 10%